Як відкрити штекер.

Штекери бувають розбірною і нерозбірними конструкції. Перші можна розібрати за допомогою викрутки, а то й зовсім без інструментів. Другі ж на розбирання не розраховані, але при бажанні розкрити можна і їх, хоча і з втратою товарного вигляду.
Вам знадобиться
  • - викрутка;
  • - невеликі пасатижі;
  • - кусачки;
  • - паяльник;
  • - термоусадочний кембрік;
  • - запальничка.
Інструкція
1
Перед розкриттям будь-якого штекера обесточьте всі пристрої, які кабель з'єднує між собою. Шнур, що допускає від'єднання з обох сторін, від'єднайте від обох з'єднуються проборов.
2
Для відкривання штекера стандарту DB виверніть два гвинти, простеживши при цьому, щоб не загубилися гайки. Розділіть корпус на дві половини. Потім зніміть дві скоби з іншими гвинтами, призначеними для привинчивания роз'єму до відповідної частини на приладі.
3
Щоб відкрити антенний штекер старої конструкції або роз'єм стандарту DIN, натисніть викруткою на фіксатор, щоб він зігнувся всередину корпусу. Після цього посуньте корпус в сторону кабелю. У штекера DIN також зніміть ту з половин циліндра, яка не закріплена.
4
Антенний штекер нової конструкції відкривайте, відвернувши і зсунувши ковпачок (у круглого роз'єму) або вивернувши два гвинти на дні і знявши кришку (у прямокутного). Кабель в таких штекерах приєднуються без пайки - за допомогою гвинтів.
5
Розбірні штекери стандартів RCA і Jack розбирайте відгвинчуванням і зрушенням ковпачка. Незважаючи на схожість їх з деякими сучасними антенними роз'ємами, приєднуються вони паянням.
6
З нерозбірних штекерів розкривати доцільно лише ті, які мають невелике число великих контактів. Для цього достатньо видалити з роз'єму кусачками оболонку, щоб дістатися до місць пайки. Після ремонту розбірні штекери збирайте в зворотному порядку, попередньо переконавшись у відсутності замикань. Нерозбірний ж штекер обтягніть термоусадочним кембриком.
7
Кабель, який можна від'єднати з обох сторін, продзвоните за допомогою омметра, перевіривши на відсутність не тільки замикань, але і обривів, а також на правильність з'єднання контактів один з одним. Потім, підключивши шнур до пристроїв, які він повинен з'єднувати між собою, переконайтеся, що вони правильно взаємодіють між собою у всіх режимах.
Зверніть увагу
Обесточьте штекер перед розбиранням. Будьте обережні при поводженні з інструментом. Нерозбірні штекери відкривайте тільки після закінчення гарантійного терміну на прилад або кабель. Пам'ятайте, що кабель колективної антени заземлений.