Як відрегулювати кут випередження запалювання.

Від правильності регулювання кута випередження запалювання залежить не тільки стійкість роботи карбюраторного двигуна, але і його термін служби, а також витрата палива. Найбільш поширений оптичний спосіб настройки двигуна з використанням стробоскопа.
Вам знадобиться
  • - стробоскоп для настройки двигунів;
  • - викрутка;
  • - гумові рукавички;
  • - гайковий ключ.
Інструкція
1
Якщо транспортний засіб розташоване в гаражі, викотите його на вулицю. Регулювання виробляєте в другій половині дня, коли відсутня пряме сонячне світло, але, в той же час, на вулиці не темно.
2
Зупиніть двигун, якщо він був до цього заведений. Огляньте стробоскоп на предмет наявності механічних пошкоджень корпусу, оскільки всередині нього розташований високовольтний перетворювач, і торкання руками його ланцюгів загрожує важкої електротравми. За допомогою затискачів підключіть прилад до акумуляторної батареї, дотримуючись полярності. Зазвичай чорний дріт або затискач є мінусовим, а червоний - плюсовим, але бувають і виключення, тому буде не зайвим заглянути в інструкцію до стробоскопу. Не допускайте короткого замикання батареї.
3
Сигнальний кабель закріпіть на високовольтному проводі, що йде до свічки першого циліндра. Зв'язок стробоскопа з цим проводом буде ємнісний, і щоразу, коли з цього проводу пройде високовольтний імпульс, наводка передасться керуючого електрода вбудованої в прилад лампи-спалаху. Оскільки ємність накопичувального конденсатора в стробоскопи менше, ніж в фотографічної спалаху, інтенсивність світлового імпульсу виходить також менше, але зате скорочується час перезарядки цього конденсатора, а також збільшується термін служби лампи.
4
Всі проводи розташуйте таким чином, щоб вони ні за яких умов не змогли потрапити в рухомі частини. Огляньте маховик і шківи двигуна - на одному з них ви виявите штрих, нанесений білою фарбою. Знайшовши його, огляньте сам двигун - на його корпусі поруч повинен розташовуватися другий, нерухомий штрих. При наявності годин і ланцюжків зніміть їх. Обов'язково включіть нейтральну передачу.
5
Ослабьте елементи кріплення, що втримують корпус розподільника від провертання. Надіньте гумові рукавички. Тепер, прибравши руки від рухомих частин, і переконавшись, що в них не можуть потрапити предмети одягу, заведіть мотор. Дайте йому прогрітися на холостих обертах.
6
Не змінюючи обертів, направте стробоскоп на маховик або той із шківів, на якому розташований штрих. Світло від нього повинен потрапляти і нерухомий штрих на корпусі мотора. Тримайте прилад так, щоб виключити дотику до сигнальному кабелю - отримати удар струмом від нього при несприятливих умовах можна навіть через ізоляцію. Пам'ятайте, що деталі, що здаються в імпульсному світлі стробоскопа нерухомими, насправді обертаються і здатні травмувати.
7
Міняючи кут випередження запалювання обережним обертанням корпусу розподільника, добийтеся суміщення штрихів між собою. Заглушите двигун, після чого відключіть прилад. Знову затягніть кріпильні елементи. При видаленні затискачів також не допускайте короткого замикання.
Зверніть увагу
Остерігайтеся механічних і електричних травм. Не заводьте двигун в приміщенні гаража.
Корисна порада
Якщо ви що ніколи раніше не регулювали кут випередження запалювання, перший раз здійснюйте регулювання під керівництвом і наглядом досвідченого майстра.