Як визначити довготу місця.

Широта і довгота є географічними координатами точки на місцевості. Знаючи їх, можна визначити місцезнаходження цієї точки. Для визначення географічних координат можна скористатися навігатором або картографічним сайтом.
Інструкція
1
Увімкніть навігатор або запустите на мобільному телефоні або смартфоні з зовнішнім або вбудованим GPS- або ГЛОНАСС-приймачем навігаційну програму. Винесіть апарат на вулицю або піднесіть його до вікна. Якщо приймач зовнішній, підносити до вікна потрібно саме його. Дочекайтеся, поки прилад отримає з навігаційних супутників інформацію про своє місцезнаходження (на це може знадобитися до двох хвилин, в залежності від умов прийому сигналу і кількості виявлених космічних апаратів).
2
Знайдіть в меню навігатора або навігаційної програми смартфона пункт, відповідний висновку на екран географічних координат. Наприклад, якщо мова йде про телефон з операційною системою Symbian, знайти цей пункт в меню можна так: «Додатки» - «Розташування» - «Дані GPS» - «Позиція». Дані про довготі знаходитимуться в рядку, яка так і називається - «Довгота». Якщо користувальницький інтерфейс навігатора є англійською, відповідний параметр носитиме назву Longitude.
3
При відсутності навігаційного приймача перейдіть на сайт будь картографічної служби: «Яндекс.Карти», Google Maps, OpenStreetMap, і т.п. PDA-інтерфейс не підійде - використовуйте варіант сайту, призначений для настільних комп'ютерів. Введіть адресу місця, координати якого потрібно визначити. Після завантаження карти знайдіть пункт меню або інструмент, що дозволяє визначити координати цікавить вас точки. Наприклад, при використанні картографічного сайту «Яндекс.Карти» для використання цього інструменту доведеться перейти за адресою, вказаною в кінці статті. Після вибору об'єкта його координати будуть відображатися в поле «Координати мітки». В них десятковими роздільниками є точки, а символом, який відокремлює - кома. Врахуйте, що в «Яндекс.Картах» широта вказується перед довготою, а в Google Maps вони переставлені місцями. Виражені обидві координати в градусах.
Зверніть увагу
Не вказуйте в інтернеті власні координати таким чином, щоб їх міг дізнатися будь-хто. Особливо це стосується координат будинків, транспортних засобів. Виняток становлять випадки, коли ви розповідаєте про ті чи інші визначні пам'ятки, розташування яких відомо і так.