Як відрізнити природне світло від поляризованого.

Людське око нездатний розрізняти поляризацію світла. Те ж стосується і більшості фотоапаратів, телекамер і відеокамер. Для визначення наявності у світла поляризації призначені поляризаційні фільтри.
Інструкція
1
Поляризатор, призначений не для перетворення світла в поляризоване, а для визначення наявності у нього поляризації, називається аналізатором. Назва ця є умовним, оскільки за конструкцією він не відрізняється від будь-якого іншого поляризатора. Щоб обзавестися цією фізичною приладом, візьміть будь вийшло з ладу пристрій з рідкокристалічним індикатором, бажано, великим. Підійдуть, наприклад, великі цифровий годинник або калькулятор. Витягніть з апарату батарейки, розберіть його, а потім витягніть індикатор. Якщо ви розібрали калькулятор або годинник старої конструкції, поляризатор являє собою плівку, відокремити яку від індикатора дуже легко. У сучасному ж апараті її доведеться акуратно відклеїти (не розбився при цьому індикатор, щоб не порізатися). Потім під теплою водою видаліть з поляризатора клей.
2
Іншим непоганим джерелом поляризаційних фільтрів послужать сонцезахисні окуляри, але не всякі, а мають поляризаційні скла. При виборі таких окулярів в магазині подивіться крізь них на світиться екран стільникового телефону (він повинен бути рідкокристалічним - OLED або AMOLED не підійде). Якщо при цьому ви побачите кольорові розводи, мінливі при повороті стекол щодо екрану, такі окуляри підходять для проведення дослідів. Розбирати або як-небудь переробляти їх для цього не потрібно.
3
У продуктовому магазині зверніть увагу на пристосування для перевірки справжності, що висять на горлечка деяких пляшок з алкогольними напоями. Після придбання пляшок покупці нерідко знімають ці пристосування і залишають їх на касових столах. Візьміть там одне з них, розберіть, а потім відклейте від поляризатора тонку полімерну плівку. Змийте теплою водою з поляризаційного фільтра клей. Не стискаючи його, оскільки він є крихким.
4
Щоб визначити, чи є світло поляризованим, подивіться на його джерело через поляризатор. Покрутіть його у власній площині. Якщо картина при цьому змінюється, значить, світло поляризований. У разі якщо джерело світла настільки яскравий, що дивитися на нього безпосередньо небезпечно, проведіть досвід, дивлячись крізь фільтр на освітлювану цим джерелом матову поверхню.
Зверніть увагу
Не намагайтеся визначити вказаним вище способом площину поляризації світла лазера.