Як пасти корів.

Навесні починається гаряча пора не тільки для хліборобів, а й для тваринників. Їм потрібно подбати про заготівлю кормів для худоби на зиму. Але в цей же час корів уже можна пасти на зеленій соковитій травичці. Вартість утримання худоби значно знижується. Зазвичай в маленьких селах і селах власники корів і овець пасуть стадо по черзі.
Інструкція
1
Для випасу худоби теж існують свої правила і традиції, які потрібно дотримуватися. Молоду корову необхідно привчити до пасовища. Робіть це поступово, починайте з 2-3 годин на день. Приблизно за тиждень доведіть час випасу худоби до 14-16 годин.
2
Слідкуйте за тим, щоб корова або теля не з'їли занадто багато трави після дощу або роси. Від цього може статися здуття рубця, а це загрожує серйозною хворобою для тварини.
3
Дотримуйтеся режиму випасу корови. Це призводить до хорошого настрою тваринного і великому удою молока. Ранкова доїння повинна проходити в 5-6 годин ранку, обідня - в 13-14, а вечірня - в 21-22 годин вечора.
4
Врахуйте і протяжність дороги до пасовища. Максимальна відстань до нього має бути 2,5-3 кілометри. Якщо пасовище буде перебувати далі, тварина втомиться і удій знизиться.
5
Подбайте про наявність поблизу трави чистої води. Тобто, поруч має бути ставок, річка або озеро. Якщо ж води поруч немає, організуйте її привіз на пасовищі в певний час.
6
Можна прив'язати худобу недалеко від будинку, якщо поруч є велика галявина. Вбийте глибоко в землю металевий гак і знайдіть досить довгу мотузку. 2-3 рази на день міняйте розташування прив'язі, щоб корова була забезпечена свіжою травою.
7
Якщо ви в перший раз ведете худобу в загальне стадо, запасіться довідкою від ветеринара, що тварина здорово. Проведіть підпил рогів, щоб не поранити інших корів.
8
Слідкуйте за тим, щоб худоба не забрела в ліс і в яр. Є велика ймовірність, що тварина заплутається в гілках і кущах і не зможе вибратися. Існує й небезпека нападу диких тварин.
9
Обережно поводьтеся з коровою-мамою, іноді вона занадто опікується теляти і може напасти на інших тварин або на людей, якщо відчує загрозу для свого дитинчати. Не кричіть і не робіть різких рухів, говоріть зі своїми вихованцями ласкаво.