Як очистити нагар на прасці.

Збираючись гладити, обов'язково перевірте підошву праски. Вона повинна бути ідеально чистою і гладкою. Виявивши бруд або нагар, негайно прийміть заходи для їх усунення. Інакше речі, які ви будете прасувати, безнадійно постраждають.
Вам знадобиться
  • - м'яка бавовняна і вовняна тканина;
  • - олівець для чистки;
  • - сода;
  • - перекис водню;
  • - зубна паста;
  • - вата і ватяні палички.
Інструкція
1
Свіжий нагар можна видалити, просто розігрів праска і з силою провівши його підошвою по м'якої тканини. Пригорілі частинки залишаться на ганчірці. Повторюйте процедуру, поки поверхня металу не стане абсолютно чистою. Не намагайтеся отскоблить бруд ножем, дротяної мочалкою або наждачним папером - вони утворюють подряпини, які залишатимуть зачіпки на тонких тканинах.
2
Якщо нагар не відходить, купіть спеціальний олівець для чистки праски. Він діє швидко і видаляє плями, не пошкоджуючи поверхню металу. Дійте строго по інструкції. На попередньо нагріту поверхню нанесіть препарат, чекаєте належний час і зітріть його разом з брудом сухою ганчіркою. Щоб не обпекти руки, постеліть тканину на прасувальну дошку і різкими рухами проведіть праскою зверху вниз. Зазвичай однієї обробки олівцем буває достатньо, але в запущених випадках її доведеться повторити.
3
Спробуйте альтернативний варіант. Відмінно очищає праска тривідсотковий розчин перекису водню. Змочіть нею ватяний тампон і пройдіться їм по постраждалої поверхні. Не забудьте прочистити отвори для виходу пари. Для цього умочіть в перекис ватяну паличку і акуратно обробіть кожен отвір. Засіб діє швидко і дуже м'яко, не ушкоджуючи поверхню праски.
4
Може допомогти і обробка металу содою. На м'яку ганчірочку наберіть трохи сухого порошку та обережними круговими рухами відчищати підошву. Спробуйте нанести на поверхню праски шар зубної пасти з содою, дочекайтеся її висихання і з зусиллям зітріть. Для невеликих забруднень такої обробки буде достатньо.
5
Обробляючи підошву, не забувайте про її бічні частини - вони теж можуть бути забруднені. Закінчивши чистку, ретельно протріть праска вологою тканиною і відполіруйте сухою вовняною ганчіркою до блиску. Перевірте отвори в підошві - вони повинні бути абсолютно чистими.
Зверніть увагу
До прасок з поверхнею з тефлону, не застосовуйте абразиви, навіть м'які. Їх чистять тільки рідкими або кремоподібними препаратами - наприклад, перекисом водню або промисловими олівцями.