Як в Опері налаштувати проксі.

Проксі-сервер є посередником між користувачем і інтернетом. Використання проксі дозволяє забезпечити доступ в інтернет комп'ютерам локальної мережі, заощадити трафік за допомогою стиснення даних, що надходять, обмежити або отримати доступ до певних веб-сайтам, зберегти анонімність при відвідуванні різних ресурсів в інтернеті.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, доступ в інтернет.
Інструкція
1
Відкрийте вікно налаштувань браузера Opera. Це можна зробити двома способами - за допомогою комбінації клавіш Ctrl + F12 або вибравши відповідний пункт меню браузера. Для цього слід клікнути на кнопку Opera у верхньому лівому куті браузера або натиснути клавішу Alt на клавіатурі, а потім послідовно вибрати пункти "Налаштування" і "Загальні налаштування".
2
Оберіть вкладку "Розширені", у лівому стовпчику виділіть пункт "Мережа", після чого натисніть на кнопку, що з'явилася "Проксі-сервери".
3
Вкажіть необхідну для налаштування проксі в Опері інформацію у відповідних полях. Відзначте галочкою використовуваний тип протоколу, вкажіть адресу проксі-сервера та номер порту для підключення. Необхідну інформацію ви можете отримати у свого постачальника доступу в інтернет, якщо підключення організовано через проксі-сервер, в техподдержке служби, що надає послуги проксі; у адміністратора вашої локальної мережі або в доданому файлі документації до програми проксі-сервера.
4
Додайте в список виключень сайти, доступ до яких буде здійснюватися без використання проксі, якщо такі є. Для цього натисніть на кнопку "Список винятків", потім кнопку "Додати". Після введення даних натисніть "ОК".
5
Якщо у вас є файл для автоматичної настройки проксі або ви знаєте адресу такого файлу в мережі, виберіть відповідний пункт і введіть локальний або веб-адресу файлу налаштування.
6
Збережіть дані натисканням клавіші "ОК", потім ще раз натисніть "ОК" для закриття вікна налаштувань браузера із застосуванням збережених параметрів. Тепер ваш браузер Опера буде здійснювати вихід в інтернет через проксі.
Зверніть увагу
Уникайте використання ненадійних і нешифрованих проксі-серверів при відвідуванні сайтів, що вимагають введення паролів, особистих даних, при здійсненні онлайн-покупок і платежів, при передачі конфіденційної інформації, тому ваші дані можуть опинитися в розпорядженні зловмисників.
Корисна порада
Після виробленої налаштування використання проксі в Опері можна легко відключати і включати за допомогою меню швидкого налаштування, що викликається клавішею F12. Приберіть або поставте галочку напроти пункту "Включити проксі-сервери".