Як організувати моніторинг.

Моніторинг - це збір даних, які будуть враховуватися при подальшому розвитку компанії. Цей процес дуже важливий, тому він може вплинути на зміну вартості або якості наданих послуг. Розрізняють моніторинг конкурентів або власної організації. Перший набагато важливіше, тому дозволяє бути в курсі змін, що відбулися, збільшує конкурентоспроможність організації.
Вам знадобиться
  • - кілька телефонів;
  • - комп'ютер.
Інструкція
1
Спочатку з'ясуйте, яку користь вам дасть моніторинг. Не варто проводити збір даних, якщо його результати будуть просто прибрані в стіл. Проведіть його тільки в тому випадку, якщо компанія готова до змін, і для цього є можливості.
2
Складіть список конкурентів, за якими буде проводитися моніторинг. Чим більше він буде, тим корисніше буде вся зібрана інформація. Не варто обмежуватися однією-двома графами. Звичайно, варто проводити аналіз тільки тих організацій, які знаходяться на одному з вами рівні розвитку.
3
Складіть таблицю, в яку будуть заноситися дані. Стовпці повинні містити всю необхідну інформацію, дату, вартість, параметри реалізованої продукції та інше. Для виявлення всіх змін рекомендується проводити моніторинг один раз на 2-3 місяці. Проводити зміни в роботі організації потрібно тільки після отримання інформації за кілька періодів. Якщо ви дізнаєтеся, що один з конкурентів демпінгує, не поспішайте теж знижувати ціну. Можливо, це тимчасова міра, на яку організація пішла через якихось проблем.
4
Для моніторингу краще використовувати телефони, які не мають ніякого відношення до вашої організації. Якщо конкуренти дізнаються про вироблені вами діях, вони постараються дати вам неправдиву інформацію. Якщо вам потрібні кілька показників від кожної організації, краще скористатися різними номерами телефонів. Інакше буде дуже підозріло, якщо зателефонує одна людина і почне ставити безліч питань. В курсі прохідною акції мають бути всього кілька співробітників, щоб не допустити витоку інформації.
5
Виберіть виконавця, який займатиметься моніторингом. Це повинен бути відповідальний і педантичний чоловік. Деякі співробітники можуть підійти до дорученої справи не дуже відповідально і вносити в таблицю старі або приблизні дані.
6
Співробітник повинен методично продзвонити всі вибрані організації і добитися розмови з тими людьми, які володіють інформацією. Отримані дані потрібно заносити в таблицю. Наприкінці моніторингу в ній не повинно залишитися порожніх граф. Адже на підставі цієї інформації будуть прийматися рішення про реформи фірми.
Корисна порада
Моніторинг можна проводити і за допомогою електронної пошти. Але на отримання інформації таким методом піде більше часу.