Як вабити гусей.

Полювання на гусака здавна вважалася на Русі одним з улюблених занять чоловіків, що не представляють свого життя без природи. І сьогодні багато мисливці готові день і ніч колесити по полях і ріллям, і стирчати на болотах в засідоку, аби отримати свій мисливський трофей у вигляді білолобу гуску або гуменника. Однак, згідно зі статистикою, тільки у 5 - 7% мисливців виходить підстрелити пернатого. Все тому, що гусак - птах хитра і обережна, летить високо, і в поле досяжності входить рідко. Тому бувалі мисливці знають: гусей потрібно підманювати. Робити це можна декількома способами.
Інструкція
1
В магазинах для мисливців і рибалок або на спеціалізованих сайтах в інтернеті варто пошукати манок. Це звукове пристосування для імітації криків гусей . З його допомогою мисливець може привернути увагу пролетающей зграї і домогтися того, щоб птахи спустилися нижче, на відстань пострілу. Манки розрізняються залежно від того, для якого підвиду птахів вони призначені. Виготовлені можуть бути з оргскла, дерева, зустрічаються і електронні манки. Видавати звуки з їх допомогою рекомендується в поле, а не на болоті.
2
Фігурки гусей . Виготовити профіль можна самостійно, просто намалювавши на наявному у вас матеріалі зображення клює гусака і вирізавши його по контуру електролобзиком. Потім гусака потрібно розфарбувати в біло-сірий колір, не забувши виділити червоним дзьоб і лапки. Розмір профілю повинен бути більше розміру живого гусака для залучення уваги птахів, що пролітають мимо. Оскільки гуси живуть зграями, то вони не можуть не звернути уваги на нібито клюющіх щось своїх родичів. Профілів для приманки обов'язково має бути кілька, щоб вони імітували гусячу зграю. Розставляти їх можна як у полі, так і на воді, зрозуміло, попередньо посадивши профілю на загострені кілочки або прути.
3
Поряд з профілями хорошим манком вважається підсадних опудало гусака. Об'ємні опудала виготовляються з гуми і продаються в спеціалізованих магазинах. Коштують вони недешево, тому деякі мисливці виходять з положення, купуючи більш економічні каркаси гусей і обмотуючи їх туалетним папером, обмазаної клейстером, на манер пап'є-маше. Коли папір висихає, пап'є-маше розрізається, каркас дістається і використовується як основа для приготування наступного підсадного гусака.
Зверніть увагу
Деякі умільці імітують призовні звуки для подманіванія гусей з допомогою рота та рук
Корисна порада
Як підсадного гусака деколи використовується справжня, домашня птиця, яку мисливець випускає в поле подзьобати, тим самим залучаючи до цього місця увагу пролетающей зграї
Любителі полювання на диких гусей, знають толк в тому, як правильно імітувати необхідні звуки, щоб принадити птицю. А манок - це всього лише один із засобів численного арсеналу мисливців. Полювання з манком найчастіше ведеться на сірих гусей. Виготовляють це виріб навіть з дуже рідкісних порід дерева, і кожен з манков проходить свою, особливу настройку звучання.
Інструкція
1
Умовно манок складається з декількох частин: ствол і вставка (основна звуковідтворююча частина). Є також в асортименті та електронні манки. Але у них обмежена сфера діяльності, тому що при його використанні створюється відлуння, а гуси це відчувають. Якщо ви хочете спробувати манок в якості засобу приманювання, то пам'ятайте, що гуси не просто так кричать, вони ще й перемовляються між собою, тому тут потрібно вміння правильно маніпулювати манком, щоб імітація вийшла правдоподібною.
2
Тому в ідеалі потрібно наявність музичного слуху і хороша пам'ять, щоб запам'ятати і в майбутньому точно відтворити крики гусей. Завдяки наявності цих якостей, ви не віджахнете гусака. При роботі з манком важливо пам'ятати, що значення має мелодія, звук і висота. Адже у різних порід гусей може бути свій особливий «говір». Для правильного відтворення таких звуків на манці часто дуже використовуються аудіозаписи пташиних голосів.
3
Досвідчений мисливець завжди віддасть перевагу манку з постійною настройкою, ніж із змінною, тому що велика ймовірність, що може відбутися збій. Зберігати манок потрібно в м'якій сумці, захищаючи від сильних ударів. В такому випадку манок може прослужити не одне десятиліття.
4
Безпосередньо на полюванні прикріпіть манок коротким шнуром до вашої верхньому одязі або коміра. Це потрібно для того, щоб він не стукав і не бився об гудзики або, наприклад, бінокль.
Корисна порада
Негласне правило полювання на гусей свідчить, що не потрібно використовувати манок занадто часто, це не піде на користь, а, навпаки, може насторожити птицю. Краще видавайте кілька приманює звуків і затаїв на кілька хвилин.