Як повернути гроші, які були загублені.

Коли говорять про збитки, то зазвичай мають на увазі справжні витрати, які організація несе через порушення її прав. Тим не менш, з порушника можна отримати і розмір упущеної вигоди. Як отримати загублені гроші?
Інструкція
1
Спочатку розрахуйте доходи, які могли бути отримані компанією в тому випадку, якби партнери по бізнесу не порушили договірні відносини. Для цього скористайтеся «Тимчасової методики визначення розміру шкоди (збитків), заподіяної порушеннями господарських договорів». Вона є додатком листи Держарбітражу СРСР від 28 грудня 1990 № С-12/НА-225.
2
Враховуйте при цьому 11 пункт постанови Пленуму Верховного Суду РФ №6 і Пленуму ВАС РФ №8 від 01 липня 1996 року «Про деякі питання, пов'язані із застосуванням частини першої Цивільного кодексу Російської Федерації». Там зазначено, що недоотриманий прибуток вираховується як дохід від реалізації готової продукції. З цієї суми віднімається вартість недопоставленого сировини та витрати, пов'язані з виробництвом товарів.
3
Спробуйте стягнути втрачені гроші мирним шляхом, написавши претензію на ім'я начальника фірми. Якщо не вдається отримати необхідну суму, то варто скласти позовну заяву про відшкодування збитку. Зазвичай позов виставляється разом з вимогами інших виплат: основного боргу і відсотків.
4
Як у претензіях, так і при зверненні до суду важливо аргументовано обґрунтувати розмір втрачених доходів. Тобто знайти і довести причинно-наслідковий зв'язок відбулися збитків з діями або їх відсутністю таких у відповідача. У суді враховується сукупність факторів проти винної сторони. Але якщо хоча б один факт виявиться безпідставним, то арбітри можуть відмовити в позові.
5
Надайте, згідно з пунктом 4 статті 393 ЦК РФ, для суду докази, які вказують на те, що постраждалою стороною були вжиті всі заходи по отриманню прибутку і зменшенню збитку. Це можуть бути укладені з позивачем договори, а також відомості про матеріальних, трудових і технічних ресурсах в обох компаній. Інакше розмір упущеної вигоди буде судом знижений.
6
Іноді отримати належні гроші неможливо. За п. 1 ст. 547 ГК РФ організація зобов'язана відшкодовувати лише реально завдану шкоду. Згідно з п. 2 ст. 777 ГК РФ виплата упущеної вигоди передбачена тільки на підставі контракту з виконання технологічних, дослідно-конструкторських і науково-дослідних робіт.
7
Або позивач зможе отримати відшкодування за збитки в меншому розмірі, який не повинен перевищувати різницю між вартістю замовлення і ціною реально виконаних робіт згідно з договором.
Корисна порада
При складанні позову до суду скористайтеся послугами адвоката.