Як потрібно відпочивати дітям.

За день дитина встигає прожити ціле життя, наповнену пригодами, новими знайомствами, навчанням, іграми, дослідженнями, сварки і примирення. Але навіть самі енергійні і все встигаючі діти потребують відпочинку. І правильна його організація - це вже завдання дорослих.
Інструкція
1
Режим дняДля будь-якої людини режим дня корисний. Він допомагає вчасно харчуватися, висипатися, плідно працювати і відпочивати. Для дитини режим корисний подвійно. Діти ще не можуть самі себе організовувати. Від повної вседозволеності, нерегулярного харчування і сну вони втомлюються дуже швидко, не тільки фізично, а й емоційно. Природно, бувають ситуації, коли режим доводиться порушувати, наприклад, подорож, хвороба або свято. Але якщо це відбувається зрідка, то лише додає фарб і емоцій у повсякденне, звичне життя.
2
СонЛучше все дитина відновлює сили у сні. І якщо в дитинстві, а потім в дитячому саду необхідність денного сну ніхто не оспорює, то в шкільному віці батьки часто від нього відмахуються. Тим не менше, більшість педіатрів сходяться в тому, що для молодшого школяра денний сон дуже корисний. Не потрібно забивати весь день дитини додатковими заняттями і кружками. Всього лише 1:00 приємних сновидінь в добре провітреній кімнаті вдихнуть сили в втомленого після занятті учня. Виспатися, відпочилі і спокійному школяреві знання даються набагато легше, ніж його нервового і перевтома однолітка.
3
Активний отдихНесмотря на активну пропаганду здорового способу життя та введенню в школах додаткового уроку фізкультури на тиждень фізична підготовка дітей залишає бажати кращого. Ігри на свіжому повітрі, прогулянки в парку і походи в ліс - це теж відпочинок, який зростаючому організму необхідний як повітря. Однак переважна більшість школярів воліє комп'ютер грі в футбол у дворі. Потрібно привчати дитину до фізичних вправ з самого раннього віку, буквально після того, як він навчиться ходити. Але якщо ви самі цілими вечорами сидите перед телевізором, а пропозиція прогулятися ввечері викликає у вас подив, чекати від свого чада успіхів у спорті наївно.