Як обмежити швидкість інтернету на комп'ютері.

Для того щоб обмежити швидкість з'єднання з інтернетом однієї або кілька машин в комп'ютерній мережі, необхідно провести певну настройку. У цьому випадку використовуються або настройки роутера, або спеціальне програмне забезпечення.
Вам знадобиться
  • Програмне забезпечення Tmeter.
Інструкція
1
Оскільки настройка роутера для користувача дуже складне заняття, яке може призвести до небажаних наслідків, використовуйте програми для управління трафіком в локальних мережах. Серед поточних пропозицій програмного забезпечення можна виділити пару продуктів: BWMeter і Tmeter. Функції цих програм схожі, але другий варіант має перевагу - додаток повністю безкоштовно.
2
Для обмеження швидкості з'єднання використовуйте фільтрацію за IP-адресою, яка для кожної машини індивідуальний. Для пошуку всіх IP з метою привласнення деяких фільтрів запустіть програму Tmeter. У головному вікні послідовно відкрийте наступні елементи: «Конфігурація» і «Набір фільтрів».
3
Потім натисніть кнопку «Змінити» для виконання повного редагування файлу налаштувань. Створіть новий файл настройок: для цього натисніть кнопку «Додати», перейдіть до «Налаштування» і поставте позначку навпроти рядка «Майстер-фільтр». Потім поставте позначку на пункті «Включити обмеження швидкості» і поставте потрібне значення, наприклад, 1 Мбіт.
4
Крім значення швидкості доступу до мережі інтернет в цьому вікні є ряд інших опцій, які також дозволяють накладати обмеження на споживаний трафік. Як приклад варто вказати опцію «Певного розміру споживаного трафіку», тобто при досягненні якої-небудь суми відбувається автоматичне блокування доступу.
5
При всій корисності цієї програми не варто забувати і про її мінусах. Наприклад, мережеве адміністрування увазі постійний контроль і відстеження того, що відбувається на комп'ютерах всієї мережі. Але якщо комп'ютер адміністратора виявиться несправний або знеструмлений, то контроль за мережею буде повністю порушений. Тому багато професіонали радять налаштовувати саме роутер і тільки потім використовувати спеціальне ПЗ.
Швидкість інтернету безпосередньо залежить від тарифного плану користувача, а також завантаженості каналу компанії-провайдера. За наявності декількох комп'ютерів, з'єднаних локальною мережею, може виникнути необхідність одному або декільком користувачам урізати швидкість інтернету.
Вам знадобиться
  • - персональні комп'ютери;
  • - роутер;
  • - доступ в інтернет.
Інструкція
1
Скачайте в глобальній мережі спеціальну програму, призначену для контролювання пропускного каналу і забезпечення якісного сервісу при роботі в інтернеті - SoftPerfect Bandwidth Manager.
2
Встановіть дану програму на комп'ютері.
3
Зайдіть в адмінку програми SoftPerfect Bandwidth Manager і активуйте меню.
4
Пропишіть в двох виведених на екран списках нові налаштування. У першій таблиці Download policy list вкажіть спочатку Ip-адреса персонального комп'ютера, з яким швидкість інтернету буде обмежена.
5
Потім вкажіть порт, а також саму швидкість (максимально і мінімально допустиме значення). У другій таблиці Upload policy list пропишіть швидкість віддачі.
6
Збережіть всі внесені зміни, урізати швидкість інтернету.
7
Перевірте нову швидкість інтернету, скориставшись для цього спеціальним онлайн-сервісом.
Зверніть увагу
Всі налаштування обмеження швидкості і доступу повинні проводитися виключно компетентним особою, яка має відповідну освіту в області комп'ютерних технологій! Некомпетентна людина не тільки не зможе урізати швидкість інтернету, але і зіб'є всі його настройки, через що вихід у глобальну мережу стане скрутним або, що ще гірше, неможливим.
Корисна порада
SoftPerfect Bandwidth Manager - не єдина програма, за допомогою якої можна урізати швидкість інтернету: в глобальній мережі можна скачати чимало подібного роду ефективних програм, за допомогою яких можна обмежити швидкість інтернету конкретному користувачеві локальної мережі. До того ж, урізати швидкість інтернету можна виконавши відповідні налаштування в модемі. Для цього необхідно зайти у внутрішні налаштування модему і виставити обмеження на LAN-порти.