Як налаштувати фотоапарат.

Навіть проста цифрова «мильниця», як правило, пропонує користувачеві не тільки режим «тисни на кнопку і ні про що не думай», а й цілий ряд ручних налаштувань, причому чим складніше і дорожче фотоапарат, тим налаштувань більше. Якщо правильно налаштувати фотоапарат, то результат його роботи часто може здивувати фотографа-любителя, навіть якщо він вже давно експлуатує дану камеру в автоматичному режимі.

Які ж налаштування є в більшості аматорських камер і як вони впливають на одержуване в результаті зображення? Основні параметри, що визначали характеристики фотографії ще в плівкових фотоапаратах, залишилися незмінними. Це витримка, діафрагма і чутливість.

  1. Діафрагма - отвір змінюваних розмірів, через яке світло проходить перш ніж залишити слід на фотоплівці або електронною матриці. Значення діафрагми як правило змінюються від f/2 до f/22, і чим більше число, тим менше світла потрапить на матрицю. Впливає діафрагма і на характеристики самого знімка, а точніше, на такий важливий показник як глибина різкості. Глибина різкості - це довжина відрізка по осі об'єктива, в якому предмети будуть виглядати чіткими. Залежно від характеру кадру фотографу може бути бажано зробити глибину різкості менше (щоб виділити сфотографований об'єкт з фону), або ж більше (щоб весь кадр був однаково різким). Чим менше число в характеристиці діафрагми, тим менше глибина різкості.
  2. Витримка визначає проміжок часу, протягом якого відкритий затвор і світло потрапляє на матрицю. Значення витримки можуть бути від 1/2000 до 30 секунд. Витримка з одного боку впливає на результат фотозйомки рухомих об'єктів (при великій витримці вони будуть змазані), а з іншого допомагає компенсувати велике значення діафрагми, адже при вузькому отворі світла на матрицю потрапляє мало, і щоб знімок не вийшов темним його треба довше експонувати.
  3. Світлочутливість визначає, наскільки сильно матриця реагує на що потрапляє на неї світловий потік. Підвищення чутливості дозволяє обійтися меншою витримкою, але знижує якість зображення: на знімку з'явиться «шум» - хаотично розкидані кольорові точки.

Спробуйте налаштувати фотоапарат вручну, адже саме так найчастіше й робиться перший крок від аматорської зйомки в захоплюючий світ професійних камер і сьогодення фотомистецтва.

Техніка Canon популярна і улюблена по всьому світу. Американська компанія вселяє надію в початківців фотографів гаслом: Canon - You Can. Фотоапарат Canon 550d допоможе отримати приголомшливі знімки, якщо його правильно налаштувати, звичайно.

Загальні настройки

користувача настройки не мають прямого відношення до процесу зйомки, проте значно його полегшують, підлаштовуючи меню фотоапарата під ваше зручність. Натиснувши кнопку Menu над екраном пристрою, ви потрапите в загальні настройки. Пройдіться по всіх пунктах в кожній вкладці. Після того, як ви налаштуєте російську мову, а зробити це можна в другій за рахунком вкладці, зрозуміти все інше буде нескладно, і з цим завданням ви легко впораєтеся. Набагато цікавіше дізнатися, як виконувати деякі настройки безпосередньо по самій зйомці.

Вибір режиму зйомки

У Canon 550d є кілька автоматичних і творчих режимів зйомки. Автоматичні: портрет, нічний портрет, пейзаж, спорт і макро, на те й автоматичні, щоб самостійно встановлювати діафрагму, витримку, світлочутливість і др.Остальние же, творчі, потребують втручання з боку фотографа. Наприклад, режим A-DEP виконує функцію автоекспозиції, контролюючи різкість зображення. Режим Tv застосовується в разі, коли потрібно зробити фотографію з максимально довгою або короткою витримкою. Av, навпаки, налаштований на пріоритет діафрагми - контролює кількість надходить світла. Режим P, програмний, дає можливість фотографу контролювати ISO та інші параметри, крім діафрагми і витримки.

Експокорекція

Експокорекція при фотозйомці виступає в ролі компенсатора експозиції. Щоб налаштувати експокоррекцию на Canon 550d, утримуйте кнопку «+/-». В з'явилася рядку ви побачите шкалу від -2v до + 2v. Якщо об'єкт темний, і кадр потрібно освітлити, прокрутите коліщатко регулювання діафрагми вправо в сторону «+». Якщо кадр світлий, то, навпаки, влево.После того, як потрібне вам значення буде виставлено, відпустіть кнопку «+/-», і зміни набудуть чинності.

Баланс білого

На Canon 550d, як і на більшості фотоапаратів, є можливість налаштувати баланс білого. Цей параметр потрібно вибирати відповідно до основним джерелом кольору. Якщо ви фотографуєте на природі, то баланс можна залишити на автоматичному режимі, т.к. сонце і буде головним джерелом света.Чтоби вирівняти колір і налаштувати баланс, перейдіть в меню WB, натиснувши відповідну кнопку на корпусі фотоапарата. Кнопка WB знаходиться поруч з навігаційними.

ISO

Кнопка, що відповідає за світлочутливість (ISO) знаходиться у верхній частині фотоапарата біля кнопки включенія.Нажав на неї, ви зможете вибрати потрібне вам значення від 100 до 6400. Від цього значення залежить, наскільки матриця фотоапарата відчуватиме потрапляє на неї світло. Чим темніше місцевість, де ви виробляєте зйомку, тим більша має стояти значення ISO.