Як не втрачати впевненість у собі.

Впевненість у собі є важливою складовою психологічного здоров'я особистості. Вона дає можливість ставити цілі і досягати їх, розвиватися, рухатися вперед. Однак навіть психічно здорові люди часом страждають від невпевненості. Щоб жити в гармонії з самим собою, потрібно постійно підживлювати свою самооцінку.
Інструкція
1
Один з найпростіших способів не втрачати впевненості в собі полягає в підтримці особистого позитивного мислення. Замість того щоб звинувачувати себе в промахах і аналізувати можливі невдачі, краще потратьте свої сили на досягнення позитивних результатів. Нагадуйте собі про ваших сильних сторонах, які допоможуть впоратися з поставленими завданнями.
2
Намічайте для себе досяжні конкретні цілі. Будьте реалістом. Якщо ви, приміром, худнете, не потрібно ставити собі завдання скинути 10 кілограмів за 10 днів. Якщо ви вивчаєте іноземну мову, не обіцяйте собі і оточуючим заговорити на ньому як на рідному через місяць. Розбивайте великі цілі на безліч простих, здійсненних кроків. Оформляйте кроки в списку і викреслюйте «пройдене». Так ви наочно будете бачити, як день за днем йдете до результату. Ставлячи собі цілі, застосовуйте SMART- схему, розроблену Д. Доурденом для бізнес-процесів, вони точно так само працюють і в буденному житті. Слідкуйте, щоб ваша мета була: - конкретної (Specific); - вимірної (Measurable); - досяжною (Achievable); - реалістичною (Relevant); - Своєчасної (Timebound).
3
Заохочуйте себе. Ви, звичайно ж, вважаєте за потрібне хвалити дітей і близьких, але часом забуваєте, що також потребуєте «позитивному підкріпленні». Коли американці вішають на стіни дипломи та грамоти, вони не стільки хизуються досягнутим перед іншими, скільки нагадують собі, чого їм вдалося досягти, тим самим зміцнюючи впевненість у собі. Влаштуйте у себе вдома «Дошку пошани» і вішайте на неї те, що змушує вас пишається собою і своїми близькими - листи подяки від партнерів, грамоти дітей, фотографії з вдало розпланованого і проведеного вами відпустки, вітальні листівки від тих, хто вас цінує і любить .
4
Придумайте власні позитивні мантри. Нехай вам спочатку ця ідея здасться смішною, але ж ви нічого не втрачаєте, якщо спробуєте. Говоріть собі: «Я найрозумніший і найкрасивіший на світі». Нехай ці слова викличуть у вас посмішку, але вони ж і підживлять вашу впевненість у собі. Коли хтось нападе на вас з метою знизити вашу самооцінку, повторюйте про себе те, що вважаєте важливим і цінним. Наприклад: «У мене прекрасна сім'я, люблячий чоловік (дружина), чудові діти, гарна фігура, гнучкий розум, мене люблять і цінують друзі і партнери і ніякими криками і нападками не відняти у мене цього». Придумуйте самі такі фрази, які нагадають вам про те, хто ви є і що у вас є.
5
Не забувайте про користь здорового способу життя, стежте за собою. Впевнена у собі людина виглядає доглянутим, він не харчується на бігу, тому що любить своє тіло, і не нехтує фізичними вправами, тому що розуміє їх необхідність. Якщо ви знаєте, що з вами все гаразд, у вас чиста охайний одяг, акуратний макіяж, здоровий вигляд, вас набагато складніше збентежити.
6
Не тримайте в «ближньому колі» людей, які постійно відпускають на вашу адресу негативні і песимістичні зауваження. Подружка, яка «бажає вам тільки добра» і не втомлюється нагадувати про ваші невдачах, насправді підвищує власну самооцінку за ваш рахунок. Батьки, весь час нагадують вам про промахи, намагаються зробити вас залежними від себе. Поговоріть з ними начистоту, розкажіть, як вам важлива їхня підтримка і запитайте, чого вони хочуть більше - щоб ви просиділи все життя біля них або стали успішним самостійною людиною, не перестаючи їх любити і приходячи до них у будинок за теплом і розумінням?