Як визначити брехню по обличчю. Як дізнатися бреше людина чи ні по обличчю.

Психологи стверджують, що в більшості випадків брехня можна визначити. Як би не старався лгущій людина, її тіло на підсвідомому утраті посилатиме певні «маячки» про те, що він намагається обдурити. І дізнатися про те, що вам кажуть неправду можна, просто поспостерігавши за обличчям співрозмовника.
Інструкція
1
Діти, коли говорять неправду, закривають собі долонькою рот. У більш пізньому віці у людини зберігається ця звичка. Коли він намагається обдурити, його руки на підсвідомому рівні тягнуться до рота. Але розумом людина розуміє, що так чинити не можна. І тому намагається змінити рух. Тобто якщо ваш співрозмовник під час розмови постійно торкається рукою особи, це один з перших ознак того, що вам брешуть. Але одиничний випадок нічого не значить, у людини дійсно може зачесаться ніс. Тому спостерігайте ретельніше, щоб не робити поспішних висновків.
2
Якщо під час усієї розмови людина підтримує рукою підборіддя, це теж може свідчити про те, що він намагається вас обдурити. Зазвичай ця поза виглядай так: великий палець лежить на щоці, долоня прикриває частину губ.
3
Дивіться за виразом обличчя вашого співрозмовника. Якщо людина каже правду, його слова відповідають міміці. Приміром, він каже, що радий і посміхається. Якщо ж людина бреше, його мова не відповідає виразу обличчя або емоції проявляються несинхронно. Наприклад, він каже, що йому дуже приємно, але посмішка на обличчі з'являється на кілька секунд раніше чи пізніше (що буває частіше) цих слів.
4
Поспостерігайте за поглядом співрозмовника. Якщо він бреше, то, швидше за все, буде уникати дивитися вам в обличчя. Чоловіки, що говорять неправду, найчастіше дивляться в підлогу, а жінки - на стелю. Якщо ваш співрозмовник знайомий з невербальної психологією, то він, навпаки, може постійно дивитися вам в очі, доводячи, що він правдивий.
5
Вивчіть емоції співрозмовника. Якщо він бреше, то вони будуть мінятися різко. Наприклад, він щойно сидів з насупленим обличчям, а через секунду вже посміхається, але посмішка пропадає теж раптово. Людина, якій сказали щось приємне чи веселе, починає проявляти емоції поступово. Спочатку з'являється вираз радості в очах, потім проявляються дрібні мімічні зморшки і тільки потім на обличчі з'являється щира і відкрита усмішка. Сходить вона також поступово. У людини, яка намагається обдурити, емоції змінюються різко.
6
Посмішка брехуна людини нещира, задіяні тільки губи, очі ж залишаються холодними. Або ж вона може бути несиметричною, коли посміхаються тільки однією половиною рота. Це стосується прояви практично всіх емоцій. Асиметричне вираз обличчя найчастіше свідчить про те, що людина намагається збрехати. Права і ліва сторони особи перебувають під впливом різних півкуль головного мозку. Ліва півкуля контролює думки і мова людини, праве ж відповідає за емоції. Робота правої півкулі відбивається на лівій половині обличчя. Тому якщо ви хочете зрозуміти брешуть вам чи ні, більше уваги звертайте саме на цю частину.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=b3l3CJbkjK0
Як часто люди кажуть не те, що було насправді. Ще частіше вони говорять не те, що думають. Кращий друг брехні - замовчування, напівправда. Брехня буває велика і маленька, але необразливе дитяче брехня може довести до біди, а недоговоркі обертаються відстроченими неприємностями. Однак є прийоми, що дозволяють обчислити ошуканця. Брехня пов'язана з емоційною напруженістю, це проявляється в мові, рухах, поведінці людини. Чим рідше він бреше, тим помітніше вони.
Вам знадобиться
  • Наблюдательность
Інструкція
1
Брехня має вербальні (мовні) і невербальні (зовнішні) ознаки. У промові вона проявляється як безлике, схематичне розповідь: мінімум деталей, осіб, імен, загальні фрази. Брехун боїться заплутатися в тонкощах і уникає їх. Чим сильніше вас переконують у правдивості сказаного, тим менше причин цьому вірити. Обманщик вибудовує оповідь, прораховує можливі небезпеки, тому збільшуються пошукові паузи між словами, з'являються рвані, незакінчені конструкції. Проміжки заповнюються словами-паразитами, вигуками. Сповільнюється реакція на ваші репліки (обдумування відповіді і прогнозування розвитку ситуації). Співрозмовник уникає прямої відповіді, він не може сказати тверде «так» чи «ні», ухиляється або грузне в дрібницях. Як відволікаючий маневр використовується різка зміна теми, коли брехня заходить занадто далеко. Спробуйте в розмові з брехуном самі раптово змінити тему - побачите, він отримає полегшення.
2
Психологи виділяють деякі фігури мови, що видають брехня. Коли говорить підкреслює свою чесність, він може клястися всіма відомими способами («Клянуся здоров'ям», «Даю руку на відсіч» і т.п.) Догляд від відповіді зазвичай можна впізнати по фразах: «Не можу пригадати», «Я цього не казав »,« Я не хочу говорити про це ». Ухилення від чіткого «так» чи «ні» здійснюється за допомогою психологічної атаки на вас: «Ти ж сам сказав!», «Ви мене поважаєте?», «Не знаю, про що мова, не говорив такого», «Не зобов'язаний відповідати на подібні питання ». Іноді співрозмовник може спробувати заручитися вашою довірою і ідентифікує себе з вами: «Ми з вами схожі», «У мене така ж проблема».
3
Брехня залишає також зовнішні ознаки. Оскільки цей процес вельми емоційний, він відбивається на обличчі і тілі. Змінюється міміка: у обманщика червоніє обличчя (кров приливає до голови), сіпаються губи. Він відводить очі, не витримуючи вашого погляду. Втім, він може навпаки дивитися в упор. Часто моргає, повіку смикається, можуть розширюватися зіниці (від хвилювання). Відповідаючи на питання, примружується.
4
Зазвичай в розмові люди жестикулюють, але жести брехуна видають його брехня і є для вас сигналами. В розмові він може торкатися до вуха, потирати перенісся, чухати очей. Якщо є прикраси, іноді смикають намиста. Хвилювання збільшує потребу в кисні, і людина послаблює комір, краватку. Співрозмовник прагне займати якомога менше місця, скукожівается, поза примушена, руки як приклеєні до тіла. Також використовуються захисні руху: схрещені руки і ноги (в щиколотках), закриті долоні. Брехун постійно совається на стільці, не може собі місця знайти, робить багато дрібних рухів ногами (погойдування, постукування і т.п.)
5
«Містер мова тіла» Алан Піз виділив 5 основних зовнішніх сигналів: блукаючий погляд, легка усмішка, не сходить з обличчя, мікронапруги м'язів обличчя (тінь пробігла), контроль реакції співрозмовника в момент брехні, вегетативні реакції на обличчі.
6
Таким чином, розвиваючи свою спостережливість, ви можете визначити, чи говорять вам правду. Але слід пам'ятати, що деякі ознаки можуть бути властиві людині навіть коли він не бреше - просто він такий є. Наприклад, має звичку схрещувати ноги при сидінні або завжди з посмішкою розмовляє. Тому якщо ви не дуже добре вивчили співрозмовника, то ризикуєте потрапити в «капкан Брокау». Він названий за прізвищем відомого в Америці телеведучого Тома Брокау: це помилкове прийняття природних для людини дій за ознаки брехні.
Зверніть увагу
Однак не забувайте вічну народну мудрість: «Краще гірка правда, ніж солодка брехня»
Корисна порада
Знаючи все перераховане вище, ви й самі зможете контролювати свої вербальні та невербальні прояви, коли захочете когось провести. Але щоб зберегти обличчя, доведеться вам самому повірити у власну легенду, щоб для вас це вже не було брехнею. Тоді й інші нічого не помітять.