Як не захворіти, коли інші хворіють.

Хворіти завжди неприємно, особливо якщо нездужання наздоганяє під час свят або порушує заздалегідь намічені плани. Ось, наприклад, людина розпланував свої справи, склав цілу програму - і все довелося скасувати через те, що його звалив грип. Можна, звичайно, втішитися думкою: мовляв, що ж поробиш, почалася епідемія, все навколо чхають і кашляють. Але набагато краще передбачити таку можливість і прийняти заздалегідь запобіжні заходи, адже будь-яку хворобу легше попередити, ніж лікувати.
Вам знадобиться
  • - продукти, багаті вітаміном С;
  • - щеплення від грипу;
  • - спеціальна мазь;
  • - дезінфікуючі серветки;
  • - цибулю або часник.
Інструкція
1
Намагайтеся всіляко зміцнювати свій імунітет. Способи загальновідомі. Тут, насамперед, елементарні вправи по загартовуванню організму (повітряні ванни, обтирання прохолодною губкою, контрастний душ). Дуже корисні прогулянки на свіжому повітрі, регулярне фізичне навантаження, вживання продуктів, багатих вітаміном С.
2
Не завадить заздалегідь зробити щеплення від грипу. 100% -ї гарантії безпеки вона, зрозуміло, не дає, хоча б тому, що неможливо передбачити заздалегідь, який саме штам грипу викличе епідемію. Тим не менш, нехтувати такою заходом безпеки не варто.
3
Якщо оголошено епідемію грипу, носіть в громадських місцях марлеву пов'язку. На жаль, цей простий, дешевий і досить ефективний спосіб безпеки досі вважається у нас чимось екзотичним, викликає насторожене ставлення. Але подумайте, що краще: витримати здивовані, навіть несхвальні погляди сторонніх і при цьому не захворіти або ходити без пов'язки і підхопити грип?
4
По можливості намагайтеся якомога рідше контактувати з хворими людьми. На період епідемії постарайтеся не виходити з дому. Якщо ж такої можливості немає, перед виходом нанесіть на слизову оболонку носа якусь захисну мазь, наприклад, «Оксолінову». Частіше мийте руки з милом або протирайте їх дезінфікуючими серветками, особливо якщо ви торкалися до поручнів в громадському транспорті.
5
Будинки розставте у всіх житлових приміщеннях ємності з нарізаними часточками цибулі або часнику. Фітонциди, що виділяються цими рослинами, вбивають хвороботворні мікроорганізми. Не забувайте тільки міняти часточки кожні кілька годин. Неприємний характерний запах цибулі або часнику цілком можна перетерпіти, адже здоров'я дорожче. Приймайте препарати, що підвищують імунітет. Наприклад, настоянку елеутерококу.