Як не звертати увагу на критику.

Чи не критикують тільки мертвих і нічого не представляють із себе людей. Варто людині досягти успіху в чому-небудь, як тут же навколо утворюється колектив недоброзичливців. Боротися з плітками і постійною критикою неможливо, можна тільки навчитися правильно їх сприймати.
Інструкція
1
Щоб позбутися від неконструктивної критики, навчитеся зберігати в таємниці свої успіхи від більшості людей. Тільки родичі і близькі вам по духу друзі здатні бажати добра, навіть якщо у них все складається куди гірше. Колеги, «лжепріятелі» і вороги, навіть якщо і не показують явно своєї неприязні, то за вашою спиною не упустять можливості піднести оточуючим ваші достоїнства і заслуги в спотвореному вигляді. Таким чином вони «реабілітуються» за рахунок вас, зменшуючи значущість власних невдач. Якщо вам вдасться вирахувати такого критикана, що розпускаються чутки, не відповідайте йому тим же - просто перестаньте з ним спілкуватися. Так ви позбавите його доступу до інформації, завдяки якій він плете свої брудні інтриги.
2
На жаль, навіть рідні люди можуть зловживати деструктивної критикою, щиро думаючи, що так вони зроблять вас краще і вкажуть на помилки (не потрудившись знайти вірні слова і перейшовши відразу на образи). Але так вони тільки знижують вашу самооцінку і роблять на вас негативний вплив. Почувши свою адресу зауваження, що межує з хамством, ні в якому разі не реагуйте на нього емоційним вибухом. Навіщо? Нічого, крім негативних емоцій і погіршення взаємин, така перепалка не принесе. Краще просто промовчите і зробіть вигляд, що не звернули уваги.
3
Краща реакція на конструктивну критику - вибачення за власну поведінку, якщо того вимагає ситуація і подяку за зауваження. Якщо кілька людей вказують вам на одну й ту ж помилку в поведінці, значить, вона дійсно має місце. Задумайтесь, як її скоріше усунути. Поставтеся до словами критики зі спокоєм, навіть якщо вони зачіпають вас за живе, адже в глибині душі ви самі визнаєте, що неправі, - негативна реакція тут недоречна.