Як визначити притока річки. річка - визначення лівого і правого приток.

Приплив - це мала частина річкової системи, яка впадає в більш велику частину річки. При його розгляді визначають порядок, а також ліве або праве розташування.
Інструкція
1
Навчіться розрізняти притоки першого порядку і другого порядку і т.д. Для того щоб визначити порядок, за допомогою географічної карти знайдіть, де знаходиться його гирлі. Нагадаємо, що гирлі річки - це частина річкової системи, де власне приплив впадає в річку.
2
Після цього порахуйте, скільки річок впадає в основну від самого її початку до розглянутого вами місця. Таким чином, притоки першого порядку безпосередньо впадають в річку, другий - спочатку впадають в притоки першого, другого, і так далі.
3
Наприклад, потрібно визначити, припливом якого порядку річки Кама є річка Вятка. Знайдіть на карті Каму. В неї впадають Вишера, Чусовая, Біла, Вятка і т.д. Відповідно, ріка Вятка є притокою річки Кама четвертого порядку.
4
Найчастіше довжина і водність припливу менше, ніж основна річки. Але є й винятки, наприклад, Ока вважається більш водної рікою, ніж Волга, до того ж площа її басейну досягає 250 тисяч квадратних кілометрів, в неї впадає майже два десятки річок, але все ж вона є всього лише притоком другого порядку.
5
Розрізняють притоки праві і ліві. Знайдіть на географічній карті гирлі річки і уявіть, що ви стоїте обличчям до нього. Якщо приплив впадає в більш велику річку з правого боку, значить, це правий, якщо з лівого боку - лівий.
6
Наприклад, необхідно визначити, яким притокою річки Волга є Ока. Після того як ви представили, що ви стоїте обличчям перед гирлом, ви зрозумієте, що річка Ока знаходиться по праву руку, отже, вона - права притока Волги.
7
Крім цього, притоки бувають дрібні і великі. Наприклад, Кама - це великий. Визначити це допомагає знання про протяжності, повноводності впадає річки, її властивості, а також про особливості вододілу. Трапляється, що впадають ріки мають велику протяжність і значимість, ніж основні, які не рідко останні навіть не придатні для судноплавства, тоді як їх притоки активно використовуються.
Зверніть увагу
Цікавий факт, що великі річкові системи можуть включати в себе до 15 і більше приток різних порядків.