Як з держака виростити хризантему.

Хризантема - красивий квітка, який тішить око пишним цвітом до самих холодів, поки пелюстки не вб'є мороз. Виростити таке городнє диво можна за допомогою живців, які продаються в садівничих магазинах. Доглядати за рослиною не дуже складно.
Інструкція
1
Виберіть відповідне місце для посадки хризантем. Бажано, щоб воно було піднесеним і знаходилося на сонячній стороні, інакше квіти будуть погано рости. Грунт має бути слабокислою або нейтральною. Якщо у вас щільна земля, перекопайте її, внесіть тирса, старе листя і перегній. Бажано робити це восени, а до посадки приступати ранньою весною.
2
Безпосередньо перед посадкою хризантем додайте в грунт сечовину або інше комплексне мінеральне добриво, яке зміцнює коріння рослин. Викопайте лунки на відстані 30-50 см один від одного. Можна зробити і траншею, щоб полегшити процес поливання рослин.
3
Рівне поставте живці і присипте землею. Потрібно, щоб грунт був вище на 5-7 см, ніж шийка кореня. Після посадки рясно полийте і прикрийте хризантеми плівкою, якщо на вулиці досі зберігається загроза заморозків. Як тільки буде триматися плюсова температура в нічний час доби, приберіть покривний матеріал.
4
Хризантеми люблять рясний полив і регулярне добриво грунту мінеральними добавками. Якщо є можливість (зелень не сильно нависають над землею), то порихліте грунт. В принципі, рекомендується видаляти старе листя, так як вони схильні до хвороб, які можуть перейти і на молоді пагони. Та й поливати квіти під корінь після обрізки набагато зручніше.
5
На кольорах можуть з'являтися різні шкідники, наприклад, попелиці та кліщ. Позбутися від небажаних гостей можна за допомогою комплексних препаратів «Ратибор», «Актеллік» і аналогічних. Подивіться їх в спеціалізованому магазині. Спосіб використання уточніть в інструкції.
Корисна порада
Якщо ви хочете нарвати букет з хризантем, то не беріть всі квітки з одного куща - рослина може почати засихати і загине. Краще зірвіть по одній квітці з різних рослин.