Як потрібно проводжати старий рік.

Новий рік - це своєрідний рубіж, переходячи який, люди розраховують змінитися, почати нове життя і т.д. В передноворічні дні стають символічними найпростіші, здавалося б, дії. В деяких країнах, наприклад, проводжаючи рік, що минає, прийнято викидати старі речі. І буденна прибирання перетворюється в чарівництво, т.к. в це вірять мільйони людей. Як же потрібно проводжати старий рік, щоб максимально поліпшити життя в новому?
Інструкція
1
Зробіть вдома генеральне прибирання. Викинете все, що давно не використовуєте: пошарпані або зламані речі, надколоти посуд, старі газети і журнали. За народними повір'ями наводити лад можна тільки до заходу 31 грудня, інакше в новому році вас чекатимуть сварки і чвари. Викидаючи мотлох, ви звільните місце для нових речей, а також придбаєте комфорт і благополуччя.
2
Влаштуйте передноворічний шопінг і не економте! Оновіть свій гардероб - зустрічати Новий рік потрібно в нових речах. Придбайте і нові меблі. А якщо ви обмежені в засобах, купите хоча б фіранки, скатертини й постільна білизна, щоб прикрасити і освіжити будинок.
3
Залиште у старому році всі борги. Позбавлення від них зробить вас щасливішими в наступаючому році. Поверніть позичені на час гроші, речі і т.д. Ця дія обіцяє людям удачу і фінансовий успіх. Помиріться з тими, з ким ви посварилися, і попросіть вибачення у близьких, якщо ви їх образили. Зізнайтеся в своїх почуттях коханій людині. А якщо він вас відкине - це залишиться в старому році, а новий буде сповнений позитивних емоцій і знайомств.
4
До 31 грудня старий рік прийнято проводжати в компанії колег та друзів. В цей час потрібно згадувати лише приємні моменти, які подарував вам, що минає. Пити на таких святкуваннях можна будь-які спиртні напої, а ось шампанське слід відкривати тільки під бій курантів.
5
В колі найближчих і рідних старий рік проводжають ввечері 31 грудня. Проводжати його потрібно щедро - обов'язково накрийте багатий стіл. Традиційно до вечірньої трапези готують каші з пшениці або рису з маслом, горіхами, родзинками, ваніллю і корицею, а також - млинці. Піднімаючи келих вина за рік, що минає, не забудьте сказати йому «Спасибі!» За все хороше, що у вас трапилося. Тоді ця подяка до вас у новому році обов'язково повернеться і обернеться добром.
Святкування Старого Нового року стало доброю традицією для росіян. Найчастіше його відзначають, зібравшись тісним колом рідних і близьких за святковим столом. Коли ж і чому виник даний свято?
Старий Новий рік виник разом зі зміною літочислення. Справа в тому, що святкування Нового року 1. січня було встановлено Петром I в 1699 році. Саме з того часу Росія стала жити за юліанським календарем. А в 1918 році наша країна почала відраховувати дні за григоріанським календарем, тобто за календарем «нового стилю», який на 13 діб випереджає юліанський календар. В той час більшовики просто «скасували» зайві 13 діб, вирішивши, що населення країни спокійно перейде на європейське літочислення і, отже, Новий рік пересунеться. Однак християнська церква не прийняла даний порядок і продовжила відзначати свої свята за юліанським календарем - «старим стилем» .Саме тому, внаслідок неприйняття нового літочислення, з'явився Старий Новий рік. Проте зазначають його не тільки строгі прихильники церковних звичаїв. Дане свято відмінно прижився серед населення, і є продовження традиційного Нового року . Так жителі нашої країни з року в рік відзначають одне і те ж свято за двома календарями. Цікавий той факт, що різниця в кількості днів між двома стилями поступово збільшується. Так якщо в XX-XXI століттях Старий Новий рік випадає на 13 січня, то в 2100 році він вже буде відзначатися на день позже.Раньше переддень Нового року називався Васильєвим ввечері, а наступний за ним день - днем Василя Кесарійського чи Василя Щедрого. Було прийнято накривати багатий стіл, буяє великою кількістю м'яса, всіляких закусок і салатів. В цей же день відбувалися різні обряди і гаданія.В останнім часом Старий Новий рік відзначається як самостійний, окремий свято. І багато людей навіть не знають історію його походження. 13 січня - прекрасний привід для тихого сімейного торжества, не супроводжується звичними передноворічними клопотами і суєтою. Традиція зустрічати Новий рік за юліанським календарем збереглася і в деяких інших країнах. Відзначають його в Сербії, Чорногорії, Швейцарії, Румунії і навіть в Уельсі.