Як ловити м'яч.

Ловити м'яч - такий навик необхідний для командних ігор. Впевнено опанувавши м'ячем на бігу, гравець тут же може переходити до атаки, подальшої передачі, веденню або кидка. В таких іграх, як баскетбол або волейбол, ще не піймав м'яч, гравець вже планує, куди і кому його передасть. Вибір способу лову м'яча залежить від положення людини по відношенню до летить м'ячу, швидкості і висоти польоту.
Інструкція
1
Всі способи лову м'яча об'єднують три основні фази: підготовчу, основну і завершальну. Найпростішим і, головне, надійним способом є ловля м'яча відразу обома руками.
2
Підготовча фазаЕслі м'яч летить у вашу сторону на рівні голови і грудей, витягніть прямі руки вперед у напрямку до нього. Пальці і кисті напружте, надайте їм форму кошика, розміром більшу, ніж діаметр м'яча. Якщо м'яч летить нижче рівня грудей, нахиливши корпус трохи вперед, присядьте дещо глибше, знизивши висоту плечей до рівня прийому м'яча. Подайтеся вперед назустріч до летить м'ячу.
3
Основна фазаПрі прийомі м'яча обхопіть його пальцями, але не долонями, стискаючи між кистями. Руки при ловлі м'яча плавно зігніть в ліктьових суглобах. Це буде амортизаційним рухом, який погасить силу удару.
4
Завершальна фазаПріняв м'яч, тримайте його в зігнутих в ліктях руках, тулубі злегка подайте вперед. Якщо це необхідно, м'яч можна захистити від захоплення суперника розведеними в бік ліктями.
5
Щоб натренувати в правильній лову м'яча, скористайтеся простим вправою - кидання м'яча об підлогу або об стіну і ловля після відскоку. Ці заняття дозволять виробити «розуміння» поведінки м'яча, навчитися правильно його тримати, контролювати положення свого тіла, голови і реакцію. Інший вид тренування - ловити м'яч з подальшою передачею його в парі в положенні стоячи на місці, а потім і з біжучим напарником.
Зверніть увагу
Часто зустрічаються помилки при ловлі м'яча: - руки притиснуті до грудей, зігнуті в ліктях (тільки випрямленими руками ловиться м'яч, в процесі контакту вже згинаючи їх); - кисті не розкриті для прийому м'яча; - стояння стовпом без руху до м'ячу і на абсолютно прямих ногах; - м'яч ловиться на груди або притискається до грудей; - спортсмен не концентрується на м'ячі, випускає його з поля зору.