Як знайти вагу тіла.

Вага тіла - це сила, з якою воно тисне на горизонтальну опору, що заважає вільному падінню тіла. В побуті ви можете помилково назвати масу вагою. Це не так: якщо людина стоїть на підлозі, їде на ліфті вгору або вниз, маса його незмінна, а вага буде змінюватися.
Інструкція
1
Вага тіла вимірюється в Ньютона. Щоб знайти вагу вашого тіла в стані спокою при нормальних земних умовах, використовуйте формулу P = mg, де P - це вага, m - маса, g - прискорення сили тяжіння (або прискорення вільного падіння). Значить, якщо маса вашого тіла, наприклад, 60 кг, його вага буде дорівнює 60x9,81 = 588,6 (Н).
2
Якщо ви в ліфті спускаєтеся вниз, ви можете відчути деяку легкість. Це пов'язано з тим, що при тій же масі тіла вага зменшилася. В даному випадку вага розраховується за формулою P = m (ga), де а - прискорення тіла, в даному випадку дорівнює 2 м/с ?. Відповідно вага вашого тіла тепер буде дорівнює 60x (9,81-2) = 468,6 (Н). Порівняно з першим випадком вага зменшилася на 120 Ньютоновий.
3
Коли ви піднімаєтеся на ліфті, то відчуваєте важкість. Так як вектор прискорення направлений проти сили тяжіння, для розрахунку ваги ви отримаєте формулу P = m (g + a). Прискорення нам відомо, воно також дорівнює 2 м/с ?. Виходить, що вага тіла дорівнює 60x (9,81 + 2) = 708,6 (Н). Порівняно з вашим вагою в стані спокою, новий показник більше на 120 Ньютоновий.
4
На тренуваннях космонавтів використовувалася ситуація, коли літак навмисно вводили в стан падіння. Який був би ваш вага, якби ви перебували на подібних навчаннях? Вийде, що ви і літак перебуваєте в стані вільного падіння, а значить, в літаку ваш вага розраховується за формулою P = m (ga), a в даному випадку дорівнює g, значить, P = m (gg), звідси випливає P = 60x (9,81-9,81) = 60x0 = 0 (Н). Це називається стан невагомості, ваша вага в падаючому літаку дорівнює нулю, так само як і в космосі.
5
На інших планетах при тій же масі і прискоренні ваш вага буде відрізнятися. Наприклад, на Місяці прискорення вільного падіння одно 1,62 м/с ?, а значить, ваше тіло в стані спокою на Місяці буде важити 60x1,62 = 97,2 (Н), що на 491.4 Ньютона менше, ніж на Землі.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=tUTRh_o6KC8
Вага - сила впливу тіла на опору (або інший вид кріплення в разі підвішених тіл), що перешкоджає падінню, що виникає в поле сил тяжкості. Одиниця виміру ваги в СІ - ньютон, іноді використовується одиниця СГС - дина.
Вам знадобиться
  • Ваги, калькулятор.
Інструкція
1
У сучасній фізиці вага тіла і маса тіла - різні поняття. Вага - сила, з якою тіло діє на горизонтальну опору або вертикальний підвіс. Маса ж не є силовим фактором. Наприклад, в умовах невагомості у всіх тіл вага дорівнює нулю, а маса у кожного тіла своя. Маса тіла вимірюється в грамах, кілограмах і так далі, а вага тіла в залежності від системи вимірювання в ньютонах або в динах.
2
Візьмемо ваги і тіло, вага якого хочемо обчислити. Покладемо тіло на ваги і зафіксуємо результат. Припустимо, що тілом є яблуко і його маса дорівнює 0,5 кг. Вага тіла, як і його масу будемо шукати в системі СІ.
3
Так як тіло, в нашому випадку яблуко, спочиває на поверхні ваг, а не падає в с прискоренням, то вага яблука можна знайти за формулою: P = mg. Де P - власне вага тіла, m його маса в кілограмах, а g - прискорення вільного падіння, яке практично постійно в будь-якій точці Землі і дорівнює приблизно 9,81 м/c ^ 2. За допомогою калькулятора обчислимо вага яблука по формулі P = 0,5 * 9,81 = 4.905 Н. Таким чином отримуємо, що маса яблука дорівнює 0,5 кг, а його вага 4,9 ньютона.
Зверніть увагу
Якщо тіло падає з деяким прискоренням, то вага необхідно обчислювати за формулою P = m * (g + a), де а - додаткове прискорення. В цьому випадку вага тіла збільшиться пропорційно додатковому прискоренню.
Корисна порада
Так як вага це сила, з якою тіло тисне на поверхню, то вона по модулю дорівнює силі реакції опори, тобто силі з якою поверхню тисне на тіло.