Як брати хом'яка на руки. Як привчити хом'яка до туалету.

У вас вдома з'явився новий вихованець - хом'ячок. Це миле і життєрадісне створіння, з часом хом'як може стати вашим другом. Але довіри маленького звірка потрібно домагатися поступово, утримайтеся від бажання відразу схопити його і потискати - він може злякатися і навіть вкусити.
Інструкція
1
Поселіть хом'яка в клітку і спостерігайте за ним кілька днів. З'ясуйте, в який час він активний (як правило, хом'яки люблять спати ввечері), який корм любить. Кладіть корм прямо на підлогу клітки, щоб він бачив руку і звик до неї. Ваша рука буде асоціюватися у нього з приємним - смачним кормом.
2
Якщо ви бачите, що він не сильно лякається руки, спробуйте не прибирати її, а годувати хом'яка прямо з рук. Запропонуйте йому що-небудь смачне - печиво, шматочок яйця, сир або масло. Покладіть їжу прямо на долоню - з часом він осміліє і буде залазити прямо до вас на руку.
3
Коли хом'як почне сміливо сидіти на долоні, обережно гладьте його пальцем іншої руки по спинці (не варто чіпати голову!). Частіше розмовляйте зі своїм улюбленцем, щоб він звик до вашого голосу.
4
Поступово привчите хом'яка до підіймання. Коли він буде сидіти на долоні, обережно прикрийте його іншою рукою і підійміть на кілька секунд. Якщо звір боїться, повторіть лише наступного дня. Коли хом'як звикне, ви зможете переносити його з місця на місце.
5
Ніколи не беріть сплячого хом'яка, щоб не налякати його. Не варто брати його зі спини - він повинен бачити вашу руку. Якщо хом'як вам довіряє і ви в ньому впевнені, не тримайте його міцно - нехай він бігає вільно по руці. Якщо ж вам треба терміново перенести хом'яка з клітки в інше місце, краще не церемонитися і тримати його міцніше, інакше він може вивернутися і втекти.
6
Намагайтеся не робити різких рухів і не кричіть, щоб не налякати його. Злякавшись, хом'як заб'ється в кут клітки і розмовляти з ним буде марно - він ні за що не піде до вас на руки добровільно.
7
Не бійтеся того, що хом'як може вкусити. Це може статися, тільки якщо злякається сам або якщо жив до цього в поганих умовах і не довіряє людям. У будь-якому випадку, укус хом'яка не хворий укусу комара, і нічого страшного не трапиться.
8
Добившись довіри хом'ячка, не забувайте про нього. Грайте з ним кожен день хоча б по кілька хвилин, інакше він знову здичавіє. Діставайте його з клітки, давайте можливість побігати по столу або дивана. Врахуйте: хом'яки дуже несподівано можуть втекти, а зловити їх досить складно.