Як виділити кімнату в квартирі.

Приватизація нерухомості в Росії - нагальне питання, що породжує безліч проблем. Виділити кімнату в квартирі з частки, належної власнику, представляється не завжди можливим, тому необхідно знати, як це зробити відповідно до законодавства.
Вам знадобиться
  • - свідоцтво на право власності;
  • - виписка з ЕГРП;
  • - кадастровий паспорт на житло;
  • - план квартири;
  • - характеристика житлового приміщення за Формою №7;
  • - довідка про реєстрацію за Формою №9;
  • - завірені копії договорів та свідоцтв, які стверджують право на власність.
Інструкція
1
Зверніться до суду за місцем проживання, щоб позначити порядок користування квартирою. Зробити це необхідно з причини того, що не завжди вдається виділити кімнату за згодою сторін, особливо якщо її площа за розміром більше належної власнику частки.
2
Подайте позовну заяву, якщо порядок користування житлом, призначений судом, вас не влаштовує. Клопотання про встановлення ціни за вашу частку в грошовому і будь-якому іншому вираженні (наприклад, частка може бути викуплена за автомобіль або дачу).
3
Уявіть суду необхідний пакет документів, який складається з свідоцтв на право власності (де докладно розписані всі частки), виписки з ЕГРП, кадастрового паспорта на житло, плану квартири, характеристики житлового приміщення за Формою №7, довідки про реєстрацію за Формою №9, а також засвідчених копій договорів та свідоцтв, які стверджують право на власність.
4
Відвідайте БТІ і вимагайте уявити вам висновок незалежних експертів про оціночну вартість квартири. Оцінка частки в квартирі припускає, що вартість одного її квадратного метра відповідає ціні за квадратний метр виділеної кімнати. Даний підхід застосовується для оцінки будь-яких квартир і кімнат, включаючи приміщення у комунальній квартирі. Отримані документи передайте до суду, прикріпивши їх до позовної заяви на визначення часткової вартості.
5
Подайте заяву на відчуження відсотків від власника кімнати (навіть при його особистій згоді) для рівнозначного розподілу частки. Зробити це потрібно, якщо ви бажаєте, щоб площа вашої власної частки була більше або дорівнює площі, що виділяється іншому власнику кімнати в квартирі. Документ необхідно також прикріпити до заяви в суд про визначення часткової вартості. Після цього суд встановить суму грошової компенсації разом з термінами її виплати.