Як налаштувати джойстик.

Ігровий джойстик може бути досить складним електронним агрегатом, порівнянним зі штурвалом справжнього літака і оснащеним безліччю додаткових функцій і можливостей, проте, як правило це вельми простий пристрій з рукояткою і парою кнопок. Складнощі з налаштуванням джойстика зазвичай бувають лише з причини його китайського походження і відсутності зрозумілої інструкції.
  1. Перш ніж налаштувати джойстик його необхідно підключити. Для цього використовується game-порт звукової карти. Підключати джойстик бажано до знеструмлених комп'ютера.
  2. Після успішного з'єднання роз'єму джойстика з гніздом на звуковий карті і завантаженні комп'ютера приступаємо до установки драйверів з доданого до нього диска. Як правило тут все просто: майстер установки задасть пару простих запитань і виконає всі необхідні дії самостійно.
  3. Як правило, щоб налаштувати джойстик на диску є спеціальна програма. Вона дозволяє завести окремий профіль для кожної гри, де зберігатимуться параметри роботи маніпулятора. Задайте назву профілю (розумно придумувати назви, відповідні назві гри, щоб не заплутатися в подальшому), а потім вкажіть відповідність кнопок джойстика ігровим діям.
  4. Зупинимося окремо на завданні чутливості джойстика. Для початку її слід виставити поменше, інакше з незвички реакція ігрових об'єктів на рухи джойстика буде занадто різкою.
  5. Тепер система знає, що джойстик є, але це не означає, що він працюватиме в іграх. Більшість ігор спочатку налаштовані на роботу з клавіатурою, адже на відміну від джойстика клавіатура є завжди. Тому в самій грі необхідно вказати, що джойстик присутній і його бажано використовувати. У грі джойстик також буде необхідно налаштувати, однак цей процес, як правило, нескладний, і до того ж своєрідний для кожної гри. Якщо виникають труднощі - зверніться до керівництва по грі, там він має бути описаний докладно.
  6. При виникненні проблем з джойстиком в грі перевірте всі кроки в тій же послідовності: чи підключений джойстик і щільно він установлений в гніздо, чи встановлені драйвера . Якщо проблема залишається, спробуйте джойстик в іншій грі. Якщо в іншій грі все буде гаразд, значить, проблема з грою і слід звернутися в техпідтримку ігри