Як пояснити дитині електрику. назва для дитячого саду.

Починаючи з трирічного віку, ваш малюк прагне максимально розширити кругозір і уявлення про навколишні предмети. Дуже часто його увагу привертають аж ніяк не безневинні речі, такі як електричний струм. В даному випадку потрібно дохідливо пояснити дитині, в чому суть цього загадкового явища і чим воно може бути небезпечно.
Вам знадобиться
  • - батарейка 9 вольт;
  • - лампочка 12 вольт.
Інструкція
1
Підведіть малюка до розетки і проводам. Розкажіть йому про те, що по них літають працьовиті бджоли, які постійно працюють. Саме завдяки їх зусиллям ми можемо висвітлювати будинок, дивитися телевізор, користуватися холодильником і пральною машиною. Заважати бджолам можна, інакше вони можуть боляче вжалити.
2
Для більшої наочності проведіть наступний експеримент, всі дії якого постійно контролюйте. Скажіть дитині про те, що можете показати йому, як жаліються зовсім маленькі бджілки. Візьміть батарейку на 9 вольт і запропонуйте малюкові приставити її до кінчика язика. Поясніть дитині, що печіння, яке він випробував, є укусом тих самих «електричних» бджіл. Поясніть йому, що якщо він буде намагатися повторити такі дії не з батарейкою, бджоли дуже розлютяться і ужалять набагато сильніше.
3
Це можна продемонструвати за допомогою лампочки. Візьміть лампочку, розраховану на 12 вольт, і включіть її в електричну мережу. Природно, вона відразу перегорить, а на внутрішній частині скла залишаться чорні плями кіптяви. Поясніть дитині, що це бджоли, які вирвалися на свободу і дуже розсердилися, оскільки їх змусили марно працювати.
4
Крім того, не забувайте дотримуватися елементарних правил безпеки. Не залишайте електроприлади включеними в мережу без потреби, особливо якщо дитина знаходиться в кімнаті один. Розетки повинні бути забезпечені спеціальним поворотним механізмом або закриті ковпачками-запобіжниками. По можливості не використовуйте подовжувачі, які неодмінно привернуть увагу дитини. Обов'язково поясніть малюкові, що при будь-якій ознаці несправності електроприладів або проводки (наприклад, при появі іскор і тріска) не можна нічого чіпати руками, а потрібно терміново покликати на допомогу дорослих.