Як можна карати дітей.

Недостатньо бути тільки добрим і чуйним, щоб добре виховувати дітей. Навіть самі знамениті і талановиті педагоги карали своїх вихованців. Але покарати так, щоб не принизити дитину і не втратити його довіру - це ціле мистецтво.
Інструкція
1
Не змушуйте робити дитини домашні справи в якості покарання. Прибирати свою кімнату, мити посуд або допомагати бабусі полоти грядки - заняття, можливо, не найвеселіші. Але виконуючи їх, дитина розуміє, що в житті потрібно вміти обслуговувати себе і надавати допомогу тим, кому вона потрібна. Коли праця виступає в якості покарання, батьки ризикують виростити неробу, який у дорослому житті буде цуратися будь-якої роботи.
2
Чи не залякуйте дитини. Викресліть зі свого лексикону такі слова, як «прибити», «здати в міліцію», «віддати в дитбудинок». Маленькі діти сприймають ваші слова буквально. Для них великий стрес почути таке від самого кохану людину на світі. А старші хлопці вже пропускають подібні погрози повз вуха. Зате для них стає нормою лайка і крики.
3
Не ігноруйте ніколи дитини. Якщо ви хочете покарати його, потрібно обов'язково пояснити, за що він несе покарання і чому його поведінка неприйнятна. Гордовите мовчання - це лише спосіб маніпуляції, причому дуже жорстокий. Ви ж не хочете виростити закомплексованого невдахи з вічним почуттям провини?
4
Не відкладайте покарання на потім. Особливо це стосується маленьких дітей. Малюки у віці двох-трьох років вже через півгодини забувають, що вони творили зовсім недавно. Покарання навіть через такий короткий проміжок часу сприймається ними як несправедливе і незаслужене. Вони просто не зрозуміють, чому батьки розсерджені.
5
Не бийте дітей. Навіть ляпас по попі - це фізичне насильство. А насильство може викликати тільки агресію. І якщо дитина не вихлюпує агресію на вас, це означає, що вона зачаїлася в його душі і роз'їдає її як іржа. Чи не принижуйте того, хто любить вас більше всіх на світі, хто чекає від вас захисту, розуміння і любові. Якщо ви не можете втриматися від удару, проблема не в жахливому поведінці дитини, а в вас самих.