Як визначити площу кімнати. Як розрахувати площу стін.

Щоб розрахувати кількість необхідних для виробництва ремонту будівельних матеріалів, виникає необхідність визначити площу приміщення. Технічний паспорт на квартиру містить зазвичай загальні відомості по всій квартирі, тому доводиться обчислювати параметри кожної конкретної кімнати окремо. Щоб дізнатися площа, потрібні мінімальні знання зі шкільного курсу геометрії.
Вам знадобиться
  • - вимірювальна рулетка;
  • - аркуш паперу;
  • - олівець;
  • - калькулятор.
Інструкція
1
Для кімнати, що має форму прямокутника або квадрата, використовуйте відповідну формулу, в якій використовуються дані про довжинах сторін цих геометричних фігур: S = A х B, гдеS - площа; A і B - довжини сторін прямокутника.
2
Відсуньте від стін меблі і зробіть обмір за допомогою вимірювальної рулетки. Скориставшись допомогою напарника, виміряйте довжину стін по плінтусу, не допускаючи прогинів рулетки та її надмірного натягу.
3
Дані обміру переведіть в метри і зафіксуйте на аркуші паперу. Помножте виміряну довжину кімнати на її ширину. В результаті ви отримаєте шукану площу приміщення, виражену в квадратних метрах. Наприклад, якщо довжина кімнати склала 5,3 м, а ширина - 3,8 м, то площа приміщення складе 5,3 х 3,8 = 20,14 кв. м.
4
Якщо кімната має неправильну форму, для зручності розрахунків намалюйте на аркуші її схему. Схему можна викреслити довільно, без дотримання точних пропорцій; головне, щоб малюнок передавав обриси приміщення.
5
Розділіть простір кімнати на малюнку на кілька простих геометричних фігур. За допомогою рулетки зробіть обмір виділених елементів і запишіть результати поряд з кожною розділової лінією. Послідовно обчисліть площі всіх фігур, з яких складається простір кімнати. Складіть окремі площі, щоб отримати шуканий загальний результат.
6
Для обчислення складового елементу схеми, що має форму прямокутного трикутника, використовуйте формулу: S = (A x B)/2, гдеS - площа трикутника; A і B - довжини катетів; х - знак множення.
7
Проводячи обчислення площі кімнати, що має ніші, виступи, колони та інші конструктивні елементи, обов'язково враховуйте їх наявність. Залежно від виду елемента займану ним площу необхідно додати до площі простий фігури або, навпаки, відняти з неї.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=vtDrzNkwvqg
Площа квартири - величина корисна як для забудовників і орендарів, так і для власників і наймачів. Вона необхідна для розрахунку вартості покупки або оренди, оплати комунальних послуг, ремонту та ін.
Вам знадобиться
  • - рулетка;
  • - блокнот та ручка;
  • - калькулятор.
Інструкція
1
Вимірювання площі квартири, як правило, може знадобитися для розрахунку обсягу матеріалів при плануванні ремонтних робіт, наприклад, укладанні нового покриття для підлоги, установці плінтусів. Більшість міських будинків має типову структуру, а приміщення в квартирах - прямокутну форму, тому зробити це не так вже й складно.
2
Почніть з житлових кімнат. За допомогою рулетки виміряйте довжину і ширину, запишіть результат в блокнот. Обчисліть площу кімнати, помноживши одну величину на іншу. Ці числа рідко бувають цілими, тому краще озброїтися калькулятором щоб уникнути похибок усного рахунку.
3
Якщо у вимірюваному приміщенні є виступи або, навпаки, поглиблення, то їх розміри потрібно дізнатися окремо. Потім отримані числа також перемножте між собою, площа виступу відніміть від загальної площі кімнати, а поглиблення (ніші, комори та ін.) Додайте.
4
Повторіть операцію для всіх інших кімнат, кухні, ванної, санвузла, передпокою, коридору, комори, вбиральні та ін. Отримані результати складіть один з одним, загальне число і буде площею вашої квартири.
5
Може виникнути питання, навіщо самостійно вимірювати площу квартири, якщо це відома величина, заявлена забудовниками та фігурує в документах на житло. По-перше, ці дані нерідко завищують. По-друге, розміри завжди «з'їдаються» внутрішньою обробкою (шпалери, стінні панелі, плінтуси і т.д.)
6
Після того, як ви закінчите розрахунки і виберете матеріали для ремонту, можна приступати до їх купівлі. Обчисліть, скільки панелей, пластин або дощок необхідно, щоб справити роботи. Не старайтесь точно вкластися в загальну величину площі кімнати або квартири в цілях економії. Додайте невеликий запас для маневру у випадку, якщо допустите помилку і зіпсуєте виріб.