Як оцінити квартиру для продажу.

Правильний розрахунок ринкової вартості квартири потрібно і продавцеві житла, і потенційному покупцеві. Постійне зростання цін на нерухомість веде до того, що кожна зі сторін в угодах з житлом прагне звести до мінімуму ризик помилки. Для точної оцінки необхідно володіти відомостями про реальний стан ринку нерухомості в конкретному регіоні.
Вам знадобиться
  • - періодичні видання в сфері нерухомості;
  • - інтернет;
  • - папір;
  • - ручка;
  • - калькулятор.
Інструкція
1
Перш ніж приступати до переговорів про вартість житла з потенційним покупцем, зважте всі «за» і «проти». Якщо у вас немає навичок оцінки і вільного часу, довірте роботу професійному незалежному експерту. Участь в оцінці такого фахівця потребують додаткових витрат, але в кінцевому підсумку може обійтися дешевше, ніж самостійні розрахунки.
2
Якщо ви все ж вирішили провести оціночні розрахунки своїми силами, використовуйте метод порівняльного аналізу продажів. Він не вимагає спеціальної освіти, тому доступний кожному людині, що уміє хоч трохи працювати з доступними даними про вартість житла.
3
Почніть зі збору відомостей про квартири, запропонованих до продажу в районі, де розташована підлягає оцінці квартира. Перегляньте спеціальні періодичні видання, наприклад, газету "З рук в руки», «Бюлетень нерухомості».
4
Вивчіть спеціалізовані портали та дошки оголошень в інтернеті. Збираючи інформацію в інтернет-виданнях, звертайте увагу на дати публікації оголошень, щоб виключити з розгляду застарілі відомості.
5
Аналізуючи дані про продається житло, звертайте увагу на загальну площу квартир і ціну на них. Для формування щодо точної картини знадобиться відшукати дані про 5-10 об'єктах нерухомості, схожих з вашою квартирою. Отримані дані запишіть, щоб не втратити інформацію і завжди мати її під рукою.
6
Оцініть діючу на ринку нерухомості тенденцію. Це може бути застій, зростання чи занепад. Найпростіший спосіб дізнатися положення в сфері покупок і продажів житла - ознайомитися з двома трьома свіжими аналітичними оглядами, які зазвичай складають професійні агентства з нерухомості.
7
На наступному етапі відкоригуйте раніше обрані вами цінові показники в бік їх зменшення. Як правило, зазначена в оголошеннях ціна включає в себе можливу знижку на випадок торгу при розбіжності взаємних оцінок продавця і покупця.
8
При застої на ринку зменшіть ціни на 10-15%, для фази зростання - на 4-5%. При падінні ринку коректування може досягати 20 і більше відсотків від зазначених в спеціалізованих виданнях цін на житло, аналогічне вашому.
9
По завершенні аналізу ринку безпосередньо розрахуйте ринкову ціну квартири. Спочатку розділіть відкориговану вартість аналога на загальну площу, щоб отримати ціну за 1 кв. м.
10
Для усереднення оціночної вартості знайдіть середнє арифметичне вартості квадратного метра у декількох квартир-аналогів. Помножте загальну площу оцінюваної квартири на усереднену ринкову вартість 1 кв. м. Ви отримали досить точне значення ціни квартири, яке можна використовувати при виставленні об'єкта нерухомості на продаж.
У більшості угод з нерухомістю ключовим фактором є вартість . На ціноутворення впливає безліч прямих і непрямих факторів, серед яких вік нерухомості, її стан, рівень попиту на житло в даному районі та ін.
Вам знадобиться
  • Вихід в інтернет.
Інструкція
1
Щоб покупка і продаж нерухомості були для вас максимально вигідними, розрахуйте вартість житла, користуючись одним із спеціальних інтернет-сервісів (http://www.freedome-realty.ru/services/agency/sell/calc_flat/, http://www.icrn.ru/calculator/flat або http://www.irn.ru/price/). На цих ресурсах процес розрахунку відбувається автоматично і ґрунтується на таких критеріях як загальна площа, поверховість, стан, тип будинку.
2
Але врахуйте, що це лише приблизний результат. Кожен об'єкт нерухомості індивідуальний, тому при розрахунках до отриманої вартості деяка сума буде додаватися, або ж, навпаки, відніматися.
3
Якщо ви продаєте житло, то ваше завдання - підвищити його вартість . Для цього додайте до отриманої в ході підрахунків сумі наявність якісного ремонту, металевих склопакетів, нових комунікацій та ін. Взявши до уваги вищевказані дані, зробіть перерахунок. Збільште вартість житлоплощі на суму, приблизно рівну вартості проведених робіт.
4
Щоб розрахувати вартість щодо нової квартири без хорошого євроремонту, склопакетів та інших елементів комфорту, дізнайтеся, скільки коштує стройваріант в цьому ж районі. Додайте до цієї суми вартість шпалер, лінолеуму, плитки, ванни, міжкімнатних дверей, меблів (якщо ви збираєтеся її залишати новим мешканцям). Цей метод розрахунку застосовуйте тільки для квартир в нових будинках.
5
Також, для розрахунку вартості нерухомості ознайомтеся з аналогічними пропозиціями інших продавців. Але не поспішайте знижувати або підвищувати ціну, адже ви не знайомі зі специфікою кожного конкретного оголошення. Можливо, хтось поспішає продати стару квартиру, щоб розрахуватися за нову, тому і продає її дешевше. А хтось, навпаки, поставив дуже високу ціну, т.к. хоче більше заробити, і тимчасові рамки його не утрудняють.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=ouomhMRgcrQ
Корисна порада
Встановлюючи ціну на квартиру, додайте до її вартості певний «запас», за рахунок якого ви зможете зробити знижку, якщо покупець знайде який-небудь вада і почне торгуватися.