Як визначити пускову обмотку.

Якщо у вас є непотрібний двигун, наприклад, від пральної машини, ви можете зібрати корисні і потрібні в господарстві пристрою. Необхідно тільки правильно його підключити.
Вам знадобиться
  • - прилад для визначення опору.
Інструкція
1
Для того щоб запустити двигун, визначте висновки пускової і робочої обмотки. Використовуйте для цього наявні у вас прилади - тестр, омметр і т.д. Візьміть будь-який вивід двигуна і з'єднайте з одним з щупів приладу. За допомогою другого відшукайте парний висновок двигуна. Просто з'єднуйте почергово щуп з кожним із трьох, що залишилися проводів. Якщо прилад показав наявність якогось опору, запишіть його значення, відзначте парні висновки.
2
Цілком очевидно, що залишилися два дроти - висновки другої обмоток двигуна. Вам необхідно визначити, яка з них пускова, а яка робоча. Виміряйте опір на другій парі висновків. Порівняйте з першим значенням. Опір пусковий обмотки завжди більше ніж робочою. Тепер ви можете підшукати схему для запуску двигуна.
3
Можлива інша ситуація. Ви маєте однофазний двигун. У нього також дві обмотки. А ось проводів не чотири, а тільки три. Це говорить про те, що по одному висновку кожної обмотки з'єднані між собою всередині двигуна. В цьому випадку вам необхідно знати, як працював двигун раніше - з пусковим реле або з конденсаторами.
4
Заміряйте опір між висновками. Можливі три комбінації: 1-2, 2-3, 1-3. Приміром, ви визначили, що найбільший опір має пара висновків 1-3. Відомо, що робоча обмотка має найменше його значення в порівнянні з пускової або конденсаторної. Отже, загальним є висновок 2. Він буде включатися безпосередньо в мережу.
5
Визначте пару, що має найнижче значення опору. В даному конкретному випадку це комбінація 1-2. Висновок 1 також буде підключений до мережі. До нього повинен під'єднуватися провід 3.
6
Можливі такі варіанти: перший - допоміжна обмотка, що має висновок 3, є пусковий. Другий - вона є конденсаторної. В першому випадку підключення буде проходити тільки на час пуску. У другому воно здійснюється послідовно через конденсатор.