Як склити веранду.

Веранда в будинку може виконувати різні функції, наприклад, вітальні, робочого кабінету, літньої кухні і т.п. Але щоб приміщення могло використовуватися для цих цілей, його необхідно засклити. Тоді всередину не потраплятимуть опади, вітер, а це в свою чергу допоможе забезпечити потрібну температуру незалежно від пори року. Залежно від типу веранди (закрита або відкрита), обсяг роботи змінюється, але основні принципи скління зберігаються.
Вам знадобиться
  • - рекламні буклети;
  • - дерев'яні бруски;
  • - кріплення;
  • - клей;
  • - будівельні інструменти.
Інструкція
1
Вирішіть, наскільки віконні конструкції повинні бути шумо- і теплоізольованими. Подумайте над їх дизайном. Адже сучасний будівельний ринок пропонує масу варіантів. Наприклад, рами з дрібним склінням, яке скріплене ажурним дерев'яним палітуркою. Їх безперечне достоїнство - будь-яку розбилася секцію легко замінити. Інший варіант: рами з одним або двома стеклами. Вони добре виглядають, пропускають багато світла. Крім того, є конструкції з різною кількістю склопакетів і т.д.
2
Потім визначте відповідний розмір вікон для вашої веранди. Якщо площа приміщення невелика, зупиніть вибір на стеклах, які не будуть доходити до підлоги. Тим самим ви обережете їх від випадкових пошкоджень, наприклад, при пересуванні меблів. В іншому випадку склити веранду можна від підлоги до стелі, використовуючи для зручності розсувні віконні конструкції.
3
Вирішивши скористатися готовими рамами, врахуйте, що алюмінієві економлять фінанси, добре захищають від пилу, вітру та опадів, але не від холоду. Це буде ідеальним рішенням для літніх дачних будиночків. Але якщо хочете використовувати веранду в якості додаткової кімнати, варто звернути увагу на пластикові або дерев'яні вікна, так як вони краще зберігають тепло.
4
При бажанні рами для веранди ви зможете виготовити самостійно. Спочатку виміряйте прорізи і розрахуйте розміри секцій. Потім візьміть дерев'яні, добре просушені бруски з перетином 40 на 50 або 50 на 60 мм. Розмітьте їх за отриманими розмірами і ножівкою наріжте заготовки. Пронумеруйте їх, щоб не заплутатися в подальшому.
5
Деталі обстругати, обробіть наждачним папером. Зробіть шипові з'єднання. Зберіть рами, скріплюючи їх клеєм. Не чекаючи поки він висохне, встановіть конструкцію в проріз і тимчасово зафіксуйте її. Це допоможе уникнути перекосів. Після того як клей остаточно висохне (приблизно через добу), вийміть раму, подрежьте виступаючі деталі, встановіть на місцях кріплення металеві куточки за допомогою саморізів (для збільшення міцності). Обробіть дерево антисептиком і пофарбуйте. Потім наріжте скло необхідних розмірів, вставте його в раму, закріпивши за допомогою дерев'яних штапиків. Підфарбуйте подряпані місця.
Зверніть увагу
Не забудьте утеплити веранду, інакше холод буде проникати через стіни, підлогу і стелю.
Корисна порада
Перед установкою вирішите, в яку сторону повинні будуть відкриватися секції вікон. Як орієнтир використовуйте розташування меблів.