Як змінити кодування.

Начинающему веб-майстру при створенні інтернет-сторінок необхідно строго стежити, в якому кодуванні створюється сторінка. Кодування - це таблиця відповідності певних машинних кодів символам алфавіту. Певна послідовність символів зчитується комп'ютером і представляється нам у вигляді зрозумілих букв, цифр і знаків, відповідно до визначеної кодуванням. На даний момент їх дві. Самі часто використовувані кодування - windows-1251 і utf-8.
Вам знадобиться
  • Програми: PSPad, Notepad ++ і Dreamweaver.
Інструкція
1
Далі розглянемо, за допомогою, яких інструментів можна міняти кодування потрібного вам файлу. Багато фахівців рекомендують користуватися трьома популярними програмами: PSPad, Notepad ++ і Dreamweaver. Розглянемо ці програми детальніше.
2
Отже, завантажте в програму PSPad потрібний вам html-документ. В рядку стану ви побачите кодування , в якій він збережений. Що б її змінити, вам потрібно зайти в пункт «Формат» і в випадаючому меню вибрати потрібну вам кодування . Після цього зберегти зміни файлу. І все.
3
Розглянемо програму Notepad ++. Завантажте в неї html-документ. Відкрийте пункт меню «Кодування». Ви побачите їх список і навпроти однієї з них чорну крапку. Це і є кодування вашого документа. Щоб її змінити, потрібно в тому ж пункті меню вибрати іншу. Після цього збережіть зміни файлу.
4
Тепер розглянемо можливості найпопулярнішою і потужної програми Dreamweaver. Відкрийте з її допомогою потрібний вам файл. В меню «Правка» потрібно вибрати пункт "Налаштування". У вікні зліва виберіть категорію «Створити документ». В пункті «Кодування за замовчуванням» буде прописана ваша кодування. Ви можете змінити її на іншу тут же. Не забувайте після всіх цих дій зберегти зміни файла.Еслі ви все зробили правильно, то документ прийме потрібну вам кодування .
«Кодуванням» називають вказівку на одну з таблиць з наборами символів (цифр, букв, знаків, недрукованих символів і т.д.). Ці таблиці різні додатки використовують при збереженні і читанні текстів. Якщо збережений в одному кодуванні документ буде прочитаний з використанням будь-якої іншої, то дуже ймовірно, що замість тексту користувач побачить нечитаний набір значків, часто званий «крякозябри».
Вам знадобиться
  • Текстовий процесор Microsoft Office Word.
Інструкція
1
Використовуйте текстовий процесор Microsoft Office Word для зміни кодування збереженого в файл документа . Ця програма крім своїх «рідних» doc і docx може працювати з великою кількістю форматів, тому малоймовірно, що він не зможе прочитати документ, який вам потрібно перезберегти.
2
Запустивши Word, натисніть клавіші Ctrl + O і за допомогою діалогу, що відкрився знайдіть і завантажте в текстовий процесор потрібний файл. За умовчанням це додаток використовує Юникод - найбільш універсальну на сьогодні кодування. Якщо відкривається документ був збережений в який-небудь інший, то Word спробує її пізнати. Якщо з цим виникне проблема, то ви побачите діалогове вікно, в якому буде потрібно візуально підібрати зі списку правильний стандарт.
3
Розкрийте меню текстового процесора і виберіть пункт "Зберегти як". У діалозі виберіть місце зберігання документа , в полі «Ім'я файлу» введіть його назву, а в випадаючому списку «Тип файла» виберіть рядок «Звичайний текст».
4
Натисніть кнопку «Зберегти» і Word виведе на екран діалогове вікно, за допомогою керуючих елементів якого ви зможете задати потрібну кодування. Зробивши це, клацніть по кнопці OK і процедура перекодування буде завершена.
5
Якщо кодування потрібно змінити в веб-документі, использующем для формування виведеної у вікно браузера сторінки мову розмітки гіпертексту (HTML - HyperText Markup Language), то слід змінити відповідний тег. Відкрийте вихідний код і за допомогою функції пошуку знайдіть слово charset. Поруч з ним (через знак рівності) повинна бути вказана поточна кодування документа - замініть її потрібним вам значенням.
6
Якщо ж вона взагалі не вказана, то додайте відповідний метатег в заголовну частину документа (перед тегом ). Добавляемая рядок повинен виглядати так: Тут задана Юникод-кодування utf-8, але ви можете замінити її на ту, яка вам потрібно.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=UsucpQh9UxE