Як обрізати скріншот.

Скріншот - знімок екрана - найчастіше роблять для того, щоб показати комусь іншому. Однак зроблений з використанням клавіші Print Screen знімок містить і багато зайвого. Непотрібні області бажано прибрати зі скріншота, особливо коли вага файлу зображення має значення або на знімок потрапляє якась приватна інформація. Найпростіше зробити це з використанням штатного редактора ОС Windows - він називається MS Paint.
Вам знадобиться
  • Графічний редактор MS Paint.
Інструкція
1
Запустіть графічний редактор. В останніх версіях Windows - 7 і Vista - для цього достатньо натиснути клавішу Win, набрати pai і натиснути Enter.
2
Завантажте скріншот в Paint. Якщо він вже збережений, просто перетягніть файл у вікно програми. Якщо знімок екрана зроблений з використанням кнопки Print Screen і ще знаходиться в буфері обміну, скористайтеся операцією вставки - натисніть клавіші Ctrl + V.
3
Для обрізки зображення можна використовувати кілька функцій графічного редактора. Якщо потрібно зменшити висоту, відрізавши нижню частину, або зробити його вже за рахунок видалення вертикального прямокутника праворуч, можна скористатися функцією зміни властивостей зображення. Для цього клікніть по синій кнопці біля лівого верхнього краю вікна програми і виберіть в меню пункт «Властивості». Цій команді призначені «гарячі клавіші» Ctrl + E - можна використовувати і їх.
4
У вікні властивостей зображення зміните числа в полях «Ширина» та «Висота». За замовчуванням ці параметри вимірюються в точках, але ви можете поставити відмітку в полі «сантиметри» - ці одиниці зручніше, якщо скриншот передбачається виводити на друк. Натисніть OK, і розміри зображення будуть змінені.
5
Інший спосіб дозволяє більш точно вибрати область, яка повинна залишитися на скріншоті. Зробити це потрібно з використанням інструменту виділення. Розкрийте в меню, що випадає "Виділити» на вкладці «Головна» і виберіть пункт «Прямокутна область». Потім за допомогою мишки виділіть ділянку, який слід залишити, і клацніть по кнопці «Обрізати» - вона поміщена в меню праворуч від кнопки «Виділити». Paint змінить розміри картинки відповідно до заданого вами виділенням.
6
Можна залишити на скріншоті не прямокутна ділянка, а область будь-якої форми. Для цього замість пункту «Прямокутна область» у списку кнопки «Виділити» виберіть пункт «Довільна область». Потім за допомогою покажчика миші обведіть потрібну ділянку і натисніть кнопку «Видалити». Paint спочатку зітре все, що залишилося за кордоном обведеної області, а потім піджене розмір зображення під нові розміри скриншота.
7
Збережіть відредаговану картинку. Відповідний діалог викликається поєднанням клавіш Ctrl + S. Якщо ви відкривали скріншот з файлу, Paint обійдеться без запиту назви файлу і місця його збереження, а просто перезапішет вихідний файл.
При зйомці на кишеньковий цифровий фотоапарат або мобільний телефон не всі замислюються про те, як побудувати кадр, що діється на задньому плані та інших подібних питаннях. В результаті при перегляді знімків виявляється, що поруч з дівчиною, яка демонструє нову стильну зачіску, виявилося чиєсь відстовбурчені вухо, яке псує кадр. У такій ситуації може допомогти обрізка зображення, яку можна зробити в будь-якому графічному редакторі.
Вам знадобиться
  • - програма Photoshop;
  • - фото для обробки.
Інструкція
1
Відкрийте фотографію, яку хочете обрізати, в програмі Photoshop. Найпростіший спосіб це зробити, це відкрити папку із зображенням і клацнути по файлу правою кнопкою мишки. Виберіть пункт «Відкрити за допомогою» в меню, що, а в списку програм виберіть Photoshop.
2
Виберіть інструмент, яким будете обрізати зображення. Для цього в палітрі Tools («Інструменти») наведіть покажчик курсору на інструмент Crop («Обрізка») і клацніть лівою кнопкою мишки. Після цього покажчик курсору змінить форму.
3
Помістіть покажчик курсору на яку потрібно обрізати фотографію, затисніть ліву кнопку мишки і розтягніть рамку обрізки. Відпустіть кнопку. Фрагмент фотографії, який залишиться після обрізки, зберіг свої кольори, а ті частини зображення, які будуть видалені, закриті напівпрозорою маскою. За замовчуванням колір маски чорний, але ви можете вибрати інший колір, якшо по кольоровому прямокутнику, який можна виявити в панелі під головним меню.
4
Якщо з першого разу не вийшло точно налаштувати обрізку, немає причин засмучуватися. У вас є можливість, перетягуючи кордону рамки за допомогою миші, обрізати саме те, що потрібно. Для того щоб пересунути рамку обрізки вбік, затисніть ліву кнопку миші і потягніть за бічну кордон рамки. Для пересування рамки вниз або вгору вам буде потрібно потягнути за нижню або верхню межу. Потягнувши за кут рамки, ви збільшите або зменшите її розмір.
5
Рамку обрізки можна повернути навколо якірної точки, яка за умовчанням знаходиться в середині рамки. Для того щоб повернути рамку, наведіть покажчик курсору на область фотографії за кордоном обрізки поблизу від кута рамки. Покажчик прийме форму загнутої стрілки. Затисніть ліву кнопку миші і повертайте рамку, як вам потрібно.
6
Застосуйте трансформацію. Для цього натисніть клавішу Enter на клавіатурі.
7
Збережіть обрізане фото командою Save As («Зберегти як»), яку можна виявити в меню File («Файл»). При збереженні введіть ім'я файлу, що відрізняється від початкового.