Як відполірувати сталь. Яку пасту використовувати для поліровки очок з пластмаси.

Після полірування сталь не тільки починає блищати. Завдяки зниженню шорсткості поверхні, а значить, і площі контакту з повітрям, зменшується схильність виробу до корозії. У домашніх умовах для полірування сталі можна використовувати дриль з відповідною насадкою.
Вам знадобиться
  • - матерчаті рукавички для слюсарних робіт;
  • - захисні окуляри;
  • - респіратор;
  • - наждачний папір;
  • - полірувальна паста;
  • - дриль;
  • - полірувальні насадки;
  • - фен.
Інструкція
1
Перед поліруванням обов'язково відшліфуйте поверхню сталевого виробу. Без цього полірування навряд чи буде успішним. Використовуйте для шліфування наждачний папір. Якщо поверхня є плоскою, для зручності папір можна клеїти (але не прибити, щоб не виступали цвяхи) до дерев'яного бруска з невеликою ручкою. Працюйте в рукавичках. Спочатку шліфуйте наждачним папером з крупним зерном, а потім поступово міняйте її на все більш дрібнозернисту, дійшовши до паперу з нульовим номером («нулевки»).
2
Ретельно очистивши поверхню від металевого пилу щіткою-кмітливістю, можна братися за дриль. Вставте в неї насадку для полірування, що має повстяну нижню поверхню. Її діаметр повинен приблизно відповідати розмірам полірованого вироби. Обов'язково встановіть в дрилі обмеження крутного моменту. Запасіться декількома видами полірувальних паст, які, аналогічно наждаковим паперів, відрізняються один від одного зернистістю. Всі вони повинні бути розраховані на обробку сталі, а не кольорових металів, пластмас або яких-небудь інших матеріалів. Одягніть захисні окуляри і респіратор.
3
Нанесіть на повсть трохи найгрубішій з паст, злегка притисніть коло до полірованої поверхні, після чого включіть двигун дрилі на максимальні оберти. Водите кругом по виробу, не змінюючи сили притиску. Іноді зупиняйте двигун і наносите на круг ще трохи пасти.
4
Виявивши, що поверхня стала більш блискучою, нанесіть більш дрібнозернисту пасту. Продовжіть полірування з нею, а потім з наступної в сторону зменшення розміру зерна, і так до самої дрібнозернистої.
5
Завершивши полірування сталевого виробу, промийте його від залишків пасти під теплою водою. Після цього негайно ретельно просушіть його, не залишивши навіть найдрібніших крапель води, щоб не заіржавіли ті його ділянки, які поліровці не наражалися. Зніміть рукавички, захисні окуляри і респіратор.
Зверніть увагу
Остерігайтеся механічних травм. Обов'язково користуйтеся засобами індивідуального захисту. Не вмикайте фен у ванній кімнаті.
Щодня ми використовуємо величезну кількість металевих предметів. Це можуть бути як столові прилади, так і інструменти для ремонту чогось. Метал має властивість окислюватися. Його поверхня починає мутнеть, з часом починається корозія і з'являється іржа. Тому металеві предмети вимагають періодичної полірування.
Вам знадобиться
  • Паста для полірування, стара зубна щітка, полірувальні круги, старий електродвигун від швейної машинки, паста ГОІ.
Інструкція
1
Полірування може бути механічним і безконтактним. Найпростіше полірувати першим способом. Він не вимагає яких-небудь особливих умов. Другий же, навпаки, може бути проведений тільки за наявності деяких факторів. Також безконтактний спосіб більш витратний, тому його варто застосовувати тільки для тих випадків, коли механічний спосіб не допомагає або не може бути проведений через особливі характеристик полірованого предмета.
2
Найпростіший варіант - полірувати предмет за допомогою пасти ГОІ. Це зелена речовина, яке продається в твердих брусках. Його необхідно наносити на полірувальні круги або на бавовняну тканину якої ви виробляєте полірування. Паста ГОІ буває № 1, 2, 3 і 4. Вона використовується для грубого, середнього та тонкого полірування. Полірувати потрібно, надівши повстяний круг на спеціальну полірувальну машинку. Будьте дуже обережні при полировании, так як можна легко поранитися працюючим приладом.
3
Невеликі предмети можна полірувати вручну, не використовуючи полірувальну машинку. Для полірування невеликих предметів зі складною формою візьміть стару зубну щітку. Нанесіть на неї трохи пасти і почніть швидкими рухами полірувати поверхню. Крім пасти ГОІ, для полірування металів можна використовувати наждачний, хромовую, крокусную і вапняну пасти. Якщо у вас немає полировальной машинки, то можна використовувати двигун старої швейної електромашинки. Потрібно ретельно закріпити полірувальні круги на осі двигуна.
4
Найскладніший спосіб полірування металу - електрохімічний. При такому способі оброблюваний виріб поміщають в спеціальну ванночку. У ній всі нерівності металу виправляються під впливом струму і електроліту. Цей спосіб дуже складний і небезпечний. Тому не слід користуватися ним в домашніх умовах.