Як зупинити аритмію.

Порушення серцевого ритму - аритмія - вважається не самостійним захворюванням, а симптомом інших недуг. Патологія розвивається на фоні серцево-судинної недостатності, розладах центральної і вегетативної систем, ендокринних захворюваннях, ураженнях міокарда та ін. Характеризується перебоями, завмиранням, хаотичним серцебиттям.
Вам знадобиться
  • - медикаментозні препарати;
  • - кардіостимулятор;
  • - здоровий спосіб життя;
  • - регулярна помірна фізична активність;
  • - правильний раціон харчування;
  • - лікарські трави.
Інструкція
1
Найпростішим способом нормалізації серцевого ритму є затримка дихання, яка проводиться в такий спосіб. Слід натужитися і на 10 секунд затримати дихання, напружуючи м'язи преса. Цей спосіб неефективний при надшлуночкової тахікардії. Якщо дана дія не має результату, негайно зверніться до лікарів.
2
Миготлива аритмія знімається за допомогою медикаментозних препаратів, які підбирає лікар індивідуально для кожного хворого.
3
Також одним з методів позбавлення від аритмії є установка кардіостимулятора, який являє собою маленький прилад, розміром із сірникову коробку, вживлюваний в грудну м'яз хворого. Його призначення - контроль ритму серцевих скорочень і стимуляція його в разі потреби.
4
Сподіватися тільки на медикаментозні препарати не варто. Розгромна аритмія вимагає коректування способу життя. Уникайте надмірного фізичного навантаження, не допускайте тривалого перебування в задушливому приміщенні, на сонці. Не варто різко змінювати кліматичні зони.
5
Ведіть здоровий спосіб життя - повністю відмовтеся від куріння, не зловживайте алкогольними напоями, кавою, міцним чаєм, газованими напоями. Регулярно виконуйте ранкову зарядку, більше гуляйте на свіжому повітрі, не зловживайте переглядом телевізійних передач і комп'ютерним чуванням.
6
З іншого боку, не варто впадати в крайнощі з оздоровчими процедурами - біг, обливання холодною водою здатні спровокувати сильний напад аритмії. Помірність у всьому повинна стати постійною нормою життя.
7
Перегляньте свій звичайний раціон харчування і скоректуйте його під потреби серцевого м'яза, для нормальної роботи якої необхідний калій і магній в достатній кількості. Обов'язково вживайте регулярно курагу, волоські горіхи, печена картопля в шкірці, часник. Також досить корисні огірки, кабачки, гарбуз, петрушка, яблука, свіжий виноград, груші, суниця.
8
Обмежте прийом солодкого, жирного, здобної продукції.
Зверніть увагу
Миготлива аритмія небезпечна своїми ускладненнями - тромбоемболією і розвитком серцевої недостатності.
Корисна порада
Скористайтеся лікарськими травами, що відновлюють нормальний ритм серцевої м'язи - м'ятою, мелісою, квітками календули, деревію, рути пахучої та ін.