Як відіпрати йод з одягу.

Щоб запобігти попаданню йоду на одяг, щільно закривайте флакончик після використання і зберігайте його подалі від одежної шафи. Вивести пляму від йоду буде складно, але можна спробувати відіпрати його за допомогою народних методів і засобів побутової хімії.
Вам знадобиться
  • - плямовивідник;
  • - крохмаль;
  • - ацетон;
  • - молоко;
  • - оцет;
  • - сода;
  • - мило.
Інструкція
1
Одним з найбільш відомих способів позбавлення від плям йоду є використання крохмалю. Рясно посипте їм пляма, змочений у холодній воді. В результаті цих дій повинна піти хімічна реакція, так як йод є індикатором крохмалю. Коли пляма стане синього кольору, промийте його холодною водою, а потім виперіть з додаванням засобу для виведення плям.
2
Замість крохмалю можна використовувати сиру картоплю. Візьміть один бульба, очистіть від шкірки, розріжте його навпіл і натріть обома половинками забруднену ділянку з лицьової та зворотньої сторони. Після того як пляма посиніє, ретельно прополощіть виріб у холодній воді і виперіть з невеликою кількістю плямовивідника.
3
Замочите пляма в молоці на 10-15 хвилин, потім кілька разів промийте його прохолодною водою з милом, а після - виперіть в машині-автомат, бажано з додаванням засобу для виведення плям.
4
Позбутися від плям йоду можна за допомогою харчової соди й оцту, якщо забруднений одяг не виготовлена з ацетатних, тріацетатних волокон або нейлону. В іншому випадку річ буде безнадійно зіпсована. Посипте пляма содою, зверху налийте на нього оцет. Через кілька годин (не менше чотирьох) ретельно прополощіть виріб у прохолодній воді, потім виперіть звичайним способом.
5
Видалити пляму з пофарбованої тканини допоможе ацетон, але тільки в тому випадку, якщо вони не виготовлено з ацетатного шовку. Перед застосуванням ацетону перевірте реакцію тканини на запасному відрізку. Потім змочіть ацетоном ватний диск і акуратно потріть їм забруднене місце, після чого одяг необхідно буде випрати.
Корисна порада
Свіжа пляма від йоду видалити легше, ніж те, яке було помічено через кілька годин. Щоб вивести застарілі жовто-коричневі плями, будь-який з представлених вище способів доведеться повторити кілька разів.