Як обрізати пеларгонію.

Пеларгонія - популярна рослина. Це викликано його невибагливістю, тривалістю цвітіння - від ранньої весни до пізньої осені, простотою розмноження. Обрізка пеларгонії - кардинальний варіант формування крони, який підходить для вже дорослих рослин.
Вам знадобиться
  • - гострий ніж
  • - спирт
  • - товчене деревне вугілля
  • - пісок;
  • - торф.
Інструкція
1
Пеларгонії починають енергійно рости зі збільшенням світлового дня. Щоб зробити кущик пишним, починайте формувати його в цей період. Проводьте обрізку рослини тільки гострим ножем, обробленим спиртом. Руки обов'язково повинні бути чистими.
2
Укорочуйте або обрізайте всі пагони, залишаючи при цьому за три накльовується втечі. Зауважте, що всі пагони повинні бути спрямовані не в середину, а в різні боки. В іншому випадку вони будуть заважати один одному.
3
Видаляйте гілочки, що ростуть усередину куща, оскільки загущення центральній частині ускладнює повітрообмін і доступ світла до рослини, що призводить до розвитку хвороб. Гілки, що ростуть в сторону від центру, залишайте.
4
Якщо між парами листя велику відстань, виконуйте зріз безпосередньо над листям. Ті з пагонів, які заражені хворобою, зрізайте до здорового ділянки, захоплюючи його на 3-5 см.
5
Обробляйте кожен зріз товченим деревним вугіллям, розчином зеленки або фунгіцидом. Ссохнувшіеся необроблені зрізи будуть псувати зовнішній вигляд рослини.
6
Врахуйте, що обрізка королівської пеларгонії відрізняється від обрізки пеларгонії зональної. Її найкраще піддавати такому впливу за кілька прийомів, так як сильна одноразова обрізка, будучи найсильнішим стресом, значно послабить рослина.
7
В результаті обрізки можна укоренити залишилися живці рослини. Саме на початку лютого живці, які встигли вкоренитися, зможуть безболісно прижитися і будуть здатні зацвісти в травні пишним цвітом.
8
Вибирайте для вкорінення полуодревесневшіе пагони, що мають по чотири або п'ять листочків. Ображати два нижніх листа, оскільки саме на цьому місці будуть утворюватися коріння. Не поспішайте садити живці. Залиште їх на пару годин для подвяливания. Цей прийом не тільки не зашкодить черешкам, але і збереже їх від гниття.
9
живці пеларгонії в суміш піску і торфу з невеликим додаванням садової землі. Також в якості субстрату можна використовувати перліт або його суміш з торфом. Часто замість земляної суміші в квітникарстві використовують гідрогель.
10
Найбільш сприятлива температура для вкорінення живців 20 градусів. Важливо не переволожити грунт.
Початківці квітникарі старанно дотримуються режиму поливання, забезпечують рослинам світловий режим і не забувають підгодовувати їх. Однак багатьох лякає процес обрізки. Але саме він дозволяє сформувати з розлогого рослини компактний кущ або деревце. Почніть з звичного і нескладного - наприклад, з обрізки герані. Правильно оброблене рослина буде не тільки акуратно виглядати, але і рясно цвісти.
Вам знадобиться
  • - бритвене лезо;
  • - спирт для дезінфекції.
Інструкція
1
Починати обрізку герані потрібно, поки рослина ще молодо. Тільки так можна задати форму для його подальшого розвитку. Ваше завдання - зробити герань більш пишною, стимулюючи розвиток бічних пагонів. Коригувати розвиток рослини доведеться протягом усього його життя.
2
Оберіть форму, яку ви хочете надати пеларгонії. Багато залежить і від самого квітки. Деякі герані утворюють довгі стебла в центрі, інші активно кущаться, а треті спадають. Дотримуючись генетично заданої форми рослини, ви досягнете більшого успіху.
3
Обрізку найкраще робити лезом бритви, продезинфікованим спиртом. Перш за все варто вкоротити занадто витягнулися стебла. Виберіть потрібну висоту, знайдіть листової вузол, звернений назовні від крони. Ображати стебло прямо над листовим вузлом, не зачіпаючи точку росту і тримаючи лезо під кутом.
4
Огляньте рослина. Якщо в середині куща утворилося загустение, виріжте зайві стебла. Внутрішня частина куща повинна бути вільною і добре вентильованого, інакше рослина може бути уражена грибком і шкідниками.
5
Якщо пеларгонія не вимагає радикальної обрізки, процес утворення бічних відростків можна стимулювати прищипкою. Видаляйте верхню частину пагонів пальцями, не зачіпаючи бічні точки росту. Таким чином можна регулювати і висоту рослини. Не давайте йому витягуватися, інакше герань втратить декоративність.
6
Врахуйте, що постійна підрізування рослини заважає йому формувати квіткові бруньки. Якщо ви хочете, щоб герань зацвіла, припиніть обрізку і прищіпку, підсильте поливання і підживлення рослини. Через деякий час пеларгонія набере колір. Правильно обрізана герань цвіте пишно і рясно.
7
Після закінчення цвітіння знову починайте обрізку. За час, що минув з останньої обробки, ваша герань витягнулася і утворила зайві пагони. Поверніть їй первинну форму і продовжуйте її підтримувати аж до наступного «сезону цвітіння».