Як з капюшона зробити комір. Як зробити з капюшона стійку-комір.

Уміння перешивати одяг - прекрасна можливість додати старому виробу нове життя. Приміром, з обридлого капюшона можна зробити комір - це повністю перетворить куртку або пальто. Важливо ретельно продумати зовнішній вигляд майбутньої моделі і виконати пошивні роботи якомога більш акуратно. Тоді річ не буде виглядати кустарно, і ви поновіть гардероб без зайвих витрат.
Вам знадобиться
  • - сантиметр;
  • - ножиці;
  • - крейда або змилок;
  • - вода;
  • - праска;
  • - шпильки;
  • - швейна машина;
  • - голка;
  • - нитки.
Інструкція
1
Розгляньте форму капюшона, вивчіть різні типи комірів для верхнього одягу і виберіть для себе оптимальний варіант. Одна з найпростіших моделей - коротка стійка без застібки. Її висоту слід підібрати індивідуально, залежно від висоти вашої шиї.
2
Обрисуйте внизу капюшона лінію зрізу згідно висоті майбутньої стійки. Залиште припуски на з'єднувальний шов шириною в 1-1.5 см. Якщо одяг має утепляющую підкладку, акуратно розпоріть і видаліть її з робочою деталі крою.
3
Викроїте з обрізаної деталі капюшона виворітну частина коміра. Робіть це по тому ж напрямку нитки, що і верхня стійка. Малюнок на тканині допоможе вам правильно поєднати деталі і зробити їх однаковими. Обов'язково надсекіте ножицями куточки коміра під кутом в 45 градусів.
4
Зміцніть внутрішню стійку клейовий термоткані (універсальним дублерина з бавовни), або ж флізеліном (з синтетики або віскози). Це необхідно, щоб краще зафіксувати зрізи і форму виробу. Укладаючи підкладку на виворіт робочого полотна, трохи відступите від краю. Клейова деталь повинна буде потрапити під машинну строчку і вийти за неї на 2-3 мм в сторону припуску.
5
Правильно проклеюють деталь крою, щоб комір НЕ зморщився і не стягнув. Якщо використовуєте дублерин, попередньо замочіть його у воді (оптимальна температура - кімнатна), а через 2 години повісьте на мотузку і дайте зайвій волозі стекти. Після цього приклейте зволожену підкладку гарячою праскою. Флізелін використовуйте тільки сухим і не дуже нагрівайте підошву.
6
Відпрасуйте все припуски деталей всередину і прикладіть нижній комір до верхнього лицьовою стороною верх. Заправте подгибку і приколіть її по периметру шпильками.
7
Прокладіть сполучну рядок, відступивши від краю стійки 3 мм. Булавки видаліть. Вам залишилося тільки пропрасувати готовий комір з капюшона.
Зверніть увагу
Правильно доглядайте за коміром, укріпленим клейовий підкладкою. Термоклеєва тканина містить поліамідний клей, який погано переносить гарячу воду і мильний розчин. Необхідна суха чистка виробу. Флізелін ж - нетканий матеріал, і він нестійкий саме до хімчистці.
Корисна порада
Щоб перешити капюшон в комір більш складної форми, рекомендується повністю звільнити лінію горловини від старих швів. Розкладіть відпороти деталь на столі і викроїте деталь потрібного розміру. Можна зробити класичний отложной вороника на стійці; подовжену стійку на застібці; стійку-бант або стійку-краватку. Якщо ви впевнені у своєму кравецькій майстерності, випробуйте інші оригінальні варіанти оновити виріб.