Як обклеїти авто вінілом. Як оновить панель приладів.

Вінілова плівка, наклеєна на автомобіль, дозволяє не тільки повністю перетворити його, але і захистить від дрібних подряпин і пошкоджень лакофарбове покриття. Завдяки простій технології впоратися з цим може навіть недосвідчений автолюбитель, єдина умова - роботи повинні виконуватися при температурі не нижче +10? С.
Вам знадобиться
 • - вінілова плівка;
 • - гумовий ракель;
 • - фетровий ракель;
 • - гостре лезо;
 • - рулетка;
 • - ножиці;
 • - промисловий або звичайний фен;
 • - розпилювач для води;
 • - вода;
 • - знежирюючий засіб для миття посуду;
 • - уайт-спірит;
 • - спирт.
Інструкція
1
Розберіть автомобіль: зніміть всі частини зовнішньої обшивки, які тільки можливо. Почніть з найпростіших деталей, з найменшою кількістю вигинів. Перед обклеюванням ретельно вимийте деталь, знежирте поверхню уайт-спіритом і висушіть.
2
Прикладіть плівку (Не відклеюючи захисний папір) до деталі і ретельно відміряйте необхідний розмір. Поклавши плівку на рівну поверхню, наприклад, стіл, гострим лезом ображати зайве. Пам'ятайте, краще залишити невеликий запас, ніж зрізати зайве. Краї плівки з усіх боків повинні бути загнуті на виворітну сторону деталі, інакше вона швидко почне відклеюватися.
3
Налийте в розпилювач воду і засіб для миття посуду (наприклад, Fairy), в пропорції 10: 1. Ретельно окропити всю поверхню деталі. З вирізаного шматка плівки зніміть білу захисний папір і також добре змочіть мильною водою.
4
Акуратно прикладіть клейку поверхню плівки до деталі автомобіля. Чи не знімайте монтажну прозору плівку, інакше можна пошкодити поверхню вінілу. Гумовим ракелем поступово виганяйте бульбашки з-під плівки.
5
Почніть розгладження з середини деталі і поступово просувайтеся до країв. В результаті на лицьовій поверхні не повинно залишитися бульбашок - вони не тільки псують зовнішній вигляд, але і викликають корозію металу.
6
Ганчірочкою, змоченою в чистому спирті, обробіть краю деталі під заворот. Починайте просушувати деталь феном. Поступово, рухаючись від центру до країв, просушуйте поверхню. Відразу ж пропрасовуйте плівку гумовим і фетровим ракелем.
7
Коли вся деталь буде обклеєна вінілом, загорніть краї і кути, трохи розтягуючи або стягуючи плівку (при нагріванні вона стає м'якою). Намагайтеся не порвати її (чим вище якість і ціна плівки, тим краще вона розтягується).
8
Якщо все ж плівка не лягає рівно, проріжте бульбашки гострим лезом і акуратно прікатайте її ракелем. Дрібні бульбашки можуть зникнути самостійно, після повного висихання клею.
9
Ще раз просушіть всю деталь феном і залиште на 15 хвилин. Потім зніміть захисну монтажну плівку - тепер обклеєну вінілом деталь можна ставити на автомобіль.
Автомобіль, обклеєний карбонової плівкою, крім ефектного зовнішнього вигляду набуває захист від зовнішніх впливів навколишнього середовища. Вона надійно захистить лакофарбове покриття кузова від впливу води, ультрафіолетових променів і відлітають піщинок з гравієм.
Вам знадобиться
 • - карбонова плівка
 • - вода
 • - пульверизатор
 • - шматок матерії
 • - пластикова картка
Інструкція
1
Обклеювати автомобіль карбонової плівкою можна двома способами: за допомогою води або на суху. Відрізняються вони тільки тим, що в першому випадку поверхню машини повинна бути змочена водою з розпилювача.
2
Використовуйте для приклеювання плівки пластикову картку. Цей інструмент дозволить з успіхом виганяти бульбашки повітря з-під полотна і розгладжувати складки. Запросіть для монтажу плівки помічника. Один з вас повинен буде тримати плівку, щоб вона не приклеїлася завчасно, а інший - поступово розгладжувати її карткою.
3
Перед укладанням плівки приготуйте поверхню автомобіля. Помийте, відполіруйте її і знежирте складні рельєфні ділянки кузова. У висновку протріть кожен квадратний сантиметр шматком сухої матерії. Якщо ви маєте намір крім кузова покрити карбоном будь-які елементи всередині салону, підготуйте їх до цієї процедури аналогічним чином.
4
Накладіть плівку і пригладьте спочатку ділянку невеликого радіусу, щоб потім, розширюючи його, поступово покрити всю поверхню автомобіля і уникнути стиснення матеріалу. Періодично нагрівайте плівку за допомогою фена, не перевищуючи 60 - 70 градусів, в іншому випадку завдається шар може втратити свій первісний колір і навіть зруйнуватися.
5
обклеюють карбонової плівкою кожен елемент кузова окремим цілісним шматком. Намагайтеся при цьому укладати його відразу на всю поверхню оброблюваної ділянки, а тільки потім пригладжувати. В крайньому випадку, з'єднуючи кілька полотен, виконуйте невеликий нахлест одного полотнища на інший. Це дозволить зберегти клейовий шар покриття від потрапляння повітря і води.
6
Коли ви приступите до оформлення плівкою поверхонь складних форм, стежте за тим, щоб кінці звисаючих частин полотна не склеювалися разом. Розірвати їх після цього, не заподіявши шкоди дизайну і зовнішньому вигляду автомобіля, навряд чи вдасться.
7
Чи не розтягуйте полотно занадто сильно і обов'язково виганяйте з-під нього повітря. Якщо ж уникнути цього не вдалося, притисніть проблемне місце мокрою ганчіркою і пройдіться по ньому потоком гарячого повітря. В результаті матеріал стиснеться і слідів від нестачі не залишиться. Після обклеювання автомобіля залиште його на десять днів для схоплювання і закріплення плівки.