Як визначити місячний день.

Сучасний загальноприйнятий календар грунтується в основному на спостереженні за Сонцем. Він сильно відрізняється від місячного циклу. Якщо вам потрібно дізнатися, який зараз день за місячним календарем, потрібно докласти деяких зусиль для пошуку інформації.
Інструкція
1
Візьміть дані з відривного календаря. Практично в кожному з них вказується інформація про місячному дні циклу і про фазу небесного тіла в цей період.
2
Використовуйте для обчислення місячного дня спеціальні комп'ютерні програми. Оскільки відмінності від світлового дня виникають і на рівні обчислення діб, в програмі потрібно буде вказати не тільки дату, але і час, а також географічні координати. Це особливо важливо, якщо ви складаєте гороскоп за місячним часу народження. Система видасть вам дані не тільки про місячному дні, а й про найближчих до дати молодика і повні, а також про схід і захід місяця в конкретний період.
3
Дізнайтеся місячний день самостійно. Місячний цикл починається з молодика, яке ви можете зафіксувати самостійно, і триває близько 29 днів. Таким чином, п'ятий день після молодика і буде п'ятим днем місячного циклу. Але при такому підрахунку не враховується, що одна доба за григоріанським календарем можуть припадати на два місячних дня. Ви можете виправити це, якщо будете відраховувати новий день з сходу Місяця.
4
Отримайте інформацію про місячному дні за різними календарями. Ісламський рік за місячним календарем складається з 354 днів, тому його дати постійно зміщуються щодо сонячного календаря. Найкраще в цьому випадку користуватися порівняльними таблицями календарів. Наприклад, одна з них показує, що перше число першого місяця мухаррам в 2012 році наступить 15 листопада по сонячним календарем. Врахуйте, що дати початку року відрізняються в місячних календарях. Наприклад, в китайському 2012 починається з 23 січня за григоріанським календарем.
5
Отриману інформацію про місячному дні використовуйте для складання гороскопу. Його точність буде вище, якщо ви крім дати вказали ще й час і місце спостереження місяця або якої-небудь події.
Якщо ви думаєте, що місячними календарями користуються тільки астрологи і різного виду окультисти, то ви помиляєтеся. На таких календарях зав'язано велика кількість світових релігій, а арабський світ попросту живе по ньому. Незважаючи на це, обчислити місячні добу може виявитися не так-то просто.
Інструкція
1
Купіть звичайний відривний календар, в якому позначені місячні фази. Спеціально для садівників продаються такі календарі, в яких зазначені всі місячні добу , і найбільш сприятливі дні для проведення сільськогосподарських робіт.
2
Загляньте в інтернет. На сьогоднішній день існує величезна маса різних порталів і сайтів, на яких надані сервіси розрахунку місячної доби. Для цього вам всього лише і потрібно ввести певну дату, потім програма сама розрахує всі фази Місяця на заданий період і покаже вам результати.
3
Скористайтеся спеціальними таблицями, їх теж можна знайти у всесвітній мережі. Саме такими таблицями і календарями досі користуються жителі арабських країн і більшість астрономів всього світу. Роблячи розрахунки за таблицями, зверніть увагу на деякі нюанси.
4
Так як Місяць завжди пересувається по своїй нестандартній орбіті, то і кількість днів у місячному році відрізняється від календарного. Також пам'ятайте, що не кожні місячні добу мають в собі однакову кількість годин. Найчастіше перші або ж останні місячні добу місяці тривають всього близько 1-2 годин, саме тому астрономи заздалегідь складають спеціальні таблиці, які призначені безпосередньо для визначення періоду часу і молодика. Деякі з таких таблиць охоплюють періоди часу з третього тисячоліття до нашої ери.
5
Пам'ятайте, що місячний місяць - це певний період часу від настання одного молодика до настання наступного. Порядковий номер місячного дня відображає положення Місяця щодо Сонця в сонячно-місячному циклі. Знайшовши день молодика для необхідного вам місяця, ви з легкістю зможете визначити, які з діб усього місячного місяця будуть збігатися з шуканої вами датою. Зверніть увагу і на те, що місячні добу вважають від часу сходу місяця в конкретній місцевості, відповідно, розрахунок потрібно виробляти для кожної місцевості свій.