Як пояснити дітям, що таке людина.

Коли маленька дитина підростає настільки, що здатен задавати питання, на батьків обрушується самий справжній шквал з «А чому ...?» І «Що таке ...?». І часто відповісти на ці питання дуже нелегко. Ось, наприклад, малюк раптом спантеличив маму чи тата, з цікавістю запитавши: «А що таке людина?». І адже навіть незрозуміло, як йому краще відповісти, якщо й дорослі-то, цілком можливо, ніколи не замислювалися над таким питанням.
Інструкція
1
Якщо ваша сім'я релігійна, ви можете відповісти дитині в канонічному дусі: людина створена Господом за своїм образом і подобою. Вдаватися в подробиці не потрібно, краще обмежтеся короткою розповіддю про Адама і Єву, не зачіпаючи теми їх гріхопадіння і вигнання з раю. Можете прочитати відповідний уривок з дитячої Біблії або порадитися зі священиком, як краще розповісти про це малюкові.
2
Батькам-атеїстам доведеться важче, особливо якщо вони роздумують, як би своїми відповідями не понесуть малюка на наступний природне запитання: «А звідки я взявся?». Найкраще почати відповідь таким чином: «Розумієш, людина - така ж жива істота, як і будь-яка тварина. Наприклад, як наша собачка (кішка) або голуби, які кожен день прилітають до нас у двір. Адже йому теж треба щось їсти і пити, десь жити. Але в чому він від них відрізняється ». І запропонуйте малюкові самому замислитися над питанням: які існують відмінності людини від тварини? Це буде дуже захоплюючим і корисним заняттям для крихітки.
3
Коли ви спільними зусиллями перерахуйте - людина вміє розмовляти, ходить одягнений, на двох ногах, живе в будинках, користується посудом, побутовими приладами і т.д. - Розкажіть дитині про головне відміну. Почніть так: «Ти наша дитина, ми дуже любимо тебе, піклуємося про тебе. Але ж і тварини люблять своїх дитинчат, піклуються про них. Значить, є ще одне - головне - відзнаку ». І постарайтеся пояснити, що людина вміє думати, фантазувати, заглядати в майбутнє. Він розумніший тварини, в цьому його головна перевага.
4
А на закінчення поясніть дитині, що саме це вміння накладає на людину особливу відповідальність. «Раз людина думає, значить, він відповідає за свої вчинки - і за хороші, і за погані. Ось і ти завжди повинен добре поводитися, щоб ні нам, ні іншим людям не було соромно за тебе. І зараз, коли ти ще маленький, і в майбутньому, коли виростеш ». Ці слова напевно добре запам'ятаються дитині.