Як не захворіти вітрянкою дорослому.

Вітрянка, або, правильніше кажучи, вітряна віспа, - це захворювання, збудником якого є вірус герпесу третього типу. Хвороби більше схильні діти, проте не застраховані від неї і дорослі. У них вітрянка протікає набагато важче, а тому необхідно своєчасно вжити заходів, щоб не захворіти їй.
Вам знадобиться
  • - вітаміни;
  • - імуностимулятори;
  • - щеплення.
Інструкція
1
У більшості випадків вітрянку хворіють лише раз. У міру одужання виробляється стійкий імунітет на все життя. Але якщо в дитинстві ви так і не перехворіли, ризик підчепити вітряну віспу існує щодня. Найбільш небезпечна хвороба для літніх людей та вагітних жінок. Саме їм, а також особам, щільно контактують з ними, слід дотримуватися підвищених запобіжних заходів. Вітрянка поширюється дуже швидко, а тому краще заздалегідь убезпечити себе.
2
Не чекаючи, поки хто-небудь з вашого оточення захворіє на вітряну віспу, здайте аналіз крові на антитіла. Можливо, в дитинстві хвороба не оминула вас стороною, але через легкого перебігу залишилася непоміченою. Буває й так, що в медичній карті з якоїсь причини відсутня інформація про те, що ви хворіли, а тому лише за допомогою аналізу можна переконатися в тому, що імунітету дійсно немає.
3
Якщо аналіз підтвердив відсутність антитіл до вітряної віспи, необхідно вжити профілактичних заходів. Найпростішим, але ненадійним способом запобігти захворюванню є зміцнення імунітету. Пийте вітаміни та імуностимулятори. Правильно харчуйтеся і частіше бувайте на свіжому повітрі. Цим ви знизите ймовірність хвороби, правда зовсім незначно.
4
Уникайте людних місць, не користуйтеся громадським транспортом. Це теж незначно знизить ризик, але гарантії, що вітряна віспа обійде вас стороною, все одно не буде. Справа в тому, що вірус розповсюджується дуже швидко, а сприйнятливість до нього неймовірно висока.
5
Зробіть щеплення від вітряної віспи. Це єдиний спосіб, що дозволяє надійно захистити себе від хвороби. Існують різні схеми вакцинації, проте краще проводити її в плановому, а не в екстреному порядку. Дослідження показали, що імунітет після щеплення зберігається 20 і більше років.
Вітрянка (вітряна віспа) - це інфекційне захворювання, яке характеризується появою висипу з бульбашками. Це дуже заразна і важко переноситься хвороба. Інфекція передається повітряно-крапельним шляхом від хворої до здорової людини.
У момент інкубаційного періоду хвора людина представляє вірусну небезпеку. Діти з високим імунітетом переносять це захворювання в легкій формі. Доросла людина, що не хворів цією інфекцією, і дитина з низьким імунітетом дуже важко переносять вітряну віспу.
Після перенесеного захворювання організм людини формує довічний імунітет до повторного зараження. Виняток становлять люди з імунодефіцитом.
Дуже небезпечно це захворювання в період вагітності, так як є ймовірність зараження плода від матері. Ймовірно розвиток вад плоду і захворювання новорожденного.Промежуток часу, з моменту зараження вітряною віспою до перших проявів ознак захворювання в середньому становить від десяти до двадцяти одного дня. Для кожної людини цей період індивідуальний, і однозначно не можна визначити, скільки триватиме лікування.

Симптоми вітрянки

На початку захворювання спостерігається млявість, поганий апетит, слабкість і незначне підвищення температури. Через три дні з'являються висипання. Висип найчастіше спостерігається на голові, обличчі, шиї, слизових оболонках ротової порожнини, тулуб і статевих органах. Якщо не збивати температуру, можлива поява нових висипаній.Через кілька годин цятки перетворюються у вузлики, які переходять у бульбашки з червоною підставою, наповнені рідиною. Людина при цьому відчуває сильний свербіж.
Якщо захворювання проявляється в ротовій порожнині, воно схоже зі стоматитом. Виразки від бульбашок, що лопнули при ковтанні викликають сильний біль.
Нові висипання припиняються до п'ятого дня захворювання, а на шостий день покриваються корками. Не рекомендується розчісувати і здирати скоринки, так як можуть утворитися невеликі шрами.Через два з половиною тижні від початку захворювання кірки відпадають самостійно. За весь період хвороби на шкірі можна одночасно спостерігати горбки, цятки, кірочки і бульбашки.

Лікування вітряної віспи в домашніх умовах

У першу чергу необхідно дотримуватися постільного режиму протягом шести - семи днів. У період хвороби рекомендується насичене харчування з підвищеним вмістом свіжих фруктів, овочів, рясним питтям. Постільна та натільна білизна необхідно міняти щодня. Для того, щоб не викликати свербіж, необхідно не допускати перегріву тела.Висипанія необхідно обробляти, змащуючи їх однопроцентним розчином зеленки, або п'яти - десяти процентним розчином марганца.Еслі свербіж дуже сильний, тіло обробляють розчином оцту з кип'яченою водою (у співвідношенні один до одному) і присипають тальком.Прі важкій формі захворювання призначають противірусні препарати. З метою профілактики роблять щеплення від вітряної віспи: одноразово - до тринадцяти років, після тринадцяти - двічі.