Що не завалити диплом.

Ви кілька років відвідували заняття у вашому навчальному закладі, вкладали час і сили в навчання. І ось настав вирішальний момент - захист диплома. Щоб успішно написати і захистити дипломну роботу, варто відповідально підійти до справи.
Інструкція
1
Почніть писати диплом завчасно. Це дозволить вам не тільки краще скласти текст, але також встигнути перейнятися темою і вивчити її як слід. А це означає, що на захисті ви будете почувати себе впевнено, відповідаючи на запитання. Крім цього, коли ви будете працювати над останніми главами, у вас може виникнути бажання внести коригування, оскільки ви будете глибше розуміти тему, ніж на початку. Залиште собі час для цього.
2
Коли текст вашої дипломної роботи готовий, не шкодуйте часу, щоб як слід вивчити його. Читайте свою роботу стільки разів, скільки потрібно для того, щоб в голові у вас склалася ясна і цілісна картина. Запам'ятайте, про що йдеться в кожній главі. Не залишайте незрозумілих моментів - все, про що ви пишете, має бути вам ясно. Адже тільки так ви зможете успішно відповісти на питання екзаменаційної комісії. Якщо ви будете плутатися і сумніватися, у слухачів може виникнути враження, що ви не самі писали диплом.
3
Оформіть роботу відповідно до прийнятих стандартів і акуратно. По-перше, так вам простіше буде орієнтуватися в тексті. А по-друге, це дасть зрозуміти комісії, що ви серйозно поставилися до справи і дійсно старалися.
4
Приділіть час підготовки захисної промови. У ній викладіть основну суть і висновки своєї роботи. Добре структуруйте мова, щоб вона була добре зрозуміла слухачам. Це буде важливий плюс на вашу користь. Адже подача матеріалу зазвичай не менш важлива, ніж його зміст.
5
Спробуйте заздалегідь продумати, які питання вам можуть задати і дайте відповідь на них. Тоді на захист ви будете себе почувати більш впевнено. Звичайно, всього передбачити не можна, і напевно вам будуть задавати і несподівані питання. Не хвилюйтеся і висловіть свою точку зору.
6
Якщо хтось із членів екзаменаційної комісії не зійшовся з вами в поглядах з якої-небудь темі, висловіть свою думку, але не намагайтеся відстояти його у що б то не стало. Немає гарантії, що ви зможете пояснити свою точку зору і донести її до викладача, а от вашу оцінку це може зіпсувати.
7
Одягніться відповідно нагоди. Ваш зовнішній вигляд повинен розташовувати до вас аудиторію ще до вашого виступу. На захист диплома зазвичай прийнято ходити у відносно суворої охайному одязі, але і трохи нарядності не завадить.