Як обшити металеву драбину. своїми руками металевий каркас для сходів.

Дерев'яні сходи виглядають красиво і додають житлу респектабельності. Для додання конструкції додаткової міцності основа виконується з металу, а потім обшивається деревом. Щоб приховати непривабливі елементи зварного каркаса підберіть деревину і правильно закріпіть її на сходах.
Вам знадобиться
  • - деревина для обробки;
  • - лак;
  • - цвяхи;
  • - кріпильні шпильки;
  • - шурупи;
  • - рівень;
  • - схил;
  • - лінійка;
  • - столярний інструмент.
Інструкція
1
Оберіть дизайн сходів. Обшивка металевого каркаса деревом виконується різними способами: з подступеннікамі і без них, з дерев'яними перилами і балясинами або металевими рейлингами. Щоб споруда виглядало представницький, повністю зашейте зварний каркас, виконавши всі елементи обробки сходи з дерева.
2
Вирішіть, яким буде матеріал для ступенів. Для їх обробки використовують різні види деревини: ясен, бук, дуб, модрину, сосну. Головне правило - для верхньої частини ступенів (накладок) слід взяти матеріал, стійкий до зношування. Для цього підійдуть ясен, бук і дуб. Для обробки вертикальних присвятив між ступенями використовуйте клеєний дуб або масив більш м'яких порід. Якщо сходи буде закрита килимовим покриттям, сосна або ялина стануть цілком доречним вибором.
3
Підготуйте елементи обшивки. Подгоните матеріал під розміри каркаса так, щоб не було щілин. Для цього зробіть дерев'яні деталі ступенів, попередньо вимірявши і пронумерувавши кожну з них.
4
Підберіть вид балюстради. Виконуючи захисну функцію, огорожа на ступенях є ефектним елементом прикраси сходів - воно й визначає перше враження від конструкції. Оскільки перила бувають різного перерізу, підберіть форму найбільш комфортну для вашої руки. Крім того, дуже важливо розташування балясин на сходах. Можна зробити між ними інтервал 220 мм, 130 мм або 90 мм. Встановіть їх на відстані не менше 130 мм - це оптимальний проміжок при зручній ширині щабля.
5
Встановіть дерев'яні елементи. Закріпіть верхню частину ступені за допомогою шурупів. Після цього щільно упріть подступеннікі в каркас і теж зафіксуйте. Виконайте аналогічні дії по всій довжині конструкції. По краях ступенів, від початку і до кінця сходів, розмістіть стовпчики і балясини. Перевірте їх вертикальність, зафіксуйте елементи спеціальними шпильками і встановіть на них перила.
6
Зашийте каркас повністю. Закрийте бічну частину сходів дерев'яною панеллю, вирізаної за формою ступенів. Щоб обробити металеві марші задньої частини конструкції, використовуйте такі ж панелі або гіпсокартонні листи. Робота ця проводиться після обшивки ступенів та виконання подступенников. Нанесіть лак на всі дерев'яні елементи сходів.
Зверніть увагу
Вибираючи форму перил, балясин і стовпів не забувайте, що все має бути витримано в єдиному дизайнерському стилі.
Корисна порада
Щоб сходи гармонійно вписалася в інтер'єр, зробіть облицювання ступенів одним кольором з матеріалом статі.
Під час будівництва буває не до зручності .. Але коли ремонт внутрішнього оздоблення будинку або дачі добігає кінця, хочеться додати гідний вигляд кожному елементу інтер'єру, в тому числі і сходах.
Інструкція
1
Сталь аж ніяк не той матеріал, який можна спокійно обклеїти шпалерами або ПВХ плиткою, тим більше драбину . Тому оптимальним рішенням є обшивка цієї конструкції деревом.
2
Перед тим як приступити до роботи, необхідно запастися всім необхідним: матеріалом та інструментами. Дошка, якій ви будете обшивати драбину не повинна бути занадто товстою, але, в той же час, і не бути тонкою, щоб не тріснути при зайвого навантаження на неї. З інструменту вам потрібно: рулетка, ножівка, будівельний олівець, дриль зі свердлами по металу і дереву, шуруповерт з набором біт, а також запас болтів і гайок.
3
Приступаючи до роботи, зніміть мірки з усіх елементів сходів. Після чого наріжте необхідну кількість дощок, згідно виробленим вимірами. Далі слід у кожній щаблі й на певних ділянках тятиви просвердлити отвори. Для цього скористайтеся дрилем і свердлами по металу. Як правило, товщина стали буває не менше 5-6 мм, тому спочатку краще виконати отвори свердлом меншого діаметру, а потім розширити його великим. Під час виконання даної операції скористайтеся ємністю з холодною водою, щоб своєчасно охолоджувати нагріті свердла.
4
Після цього необхідно нанести мітки на дерев'яні заготовки. Для цього прикладіть, припустимо, до щабля отмеренную дошку і нанесіть маркером крізь пророблений отвір невелику позначку. Повторіть цю операцію з усіма заготовками. Після чого закріпіть в патроні дриля свердло по дереву необхідного діаметра.
5
Коли всі отвори в дошках просвердлені, починайте кріпити їх до елементів сходів за допомогою болтів і гайок. В принципі, можна використовувати саморізи або єврогвинти, але їх використання зажадає від вас хорошою вправності і окоміру. Не забудьте, що всі з'єднання кріпильних елементів виробляються з тильного боку сходів.
6
Після закінчення даного етапу, вам залишається тільки зашити вашу конструкцію із зворотного боку листом ДВП, щоб приховати місця кріплення, зчленувань і дрібні огріхи, які напевно виникнуть, в силу нерівності несучої металевої конструкції або дерев'яної дошки.