Як визначити рельєф дна. Як читати рельєф дна.

Чому на тому ж самому водоймі з одними і тими ж снастями і наживками один рибалка робить підсічку за подсечкой, а інший сидить без клювання? Вся справа в рельєфі дна. Риба протягом дня переміщається по дну, вибираючи найбільш зручні місця, бровки або ямки. Визначити рельєф дна можна за допомогою ехолота або вручну.
Вам знадобиться
  • - вудилище;
  • - волосінь або плетений шнур;
  • - котушка;
  • - маркерний поплавок;
  • - грузило;
  • - ножиці;
  • - намистина.
Інструкція
1
Опинившись на водоймі, зверніть увагу на саме русло, форму берега, поверхня течії - багато чого можна визначити вже з цього. Наприклад, смуга на протязі, утворена завихреннями води, говорить про перекаті, вище і нижче якого неодмінно є мілководді з ямами.
2
Зберіть спеціальне вудилище, яке допоможе вам визначити рельєф дна. Візьміть звичайне вудлище з котушкою, на волосінь або плетений шнур надіньте грузило з вушком так, щоб воно вільно ходило. Закріпіть намистину і маркерний поплавок, кінчик волосіні обріжте. За допомогою цієї вудки ви зможете визначати не тільки глибину, але й характер дна.
3
Спробуйте виміряти глибину дна. Для цього натягніть волосінь так, щоб намистина стикалася з вушком грузила, потім опускайте грузило у воду до тих пір, поки поплавок не покажеться на поверхні. Щоб було зручніше визначати глибину, попередньо бажано промаркувати волосінь за допомогою спиртового маркера або ручки для дисків.
4
Визначити характер дна можна таким чином: закиньте грузило подалі, дочекайтеся, поки грузило не опуститься на дно, і починайте потроху потягувати його до себе. Вудилище при цьому тримайте під кутом 45 ?, уважно стежте за поведінкою його кінчика.
5
Робіть висновки: подрагивающим вібрації говорять про кам'янистому дні, легке згинання та подрагивание - про наявність на дні мулу, по піску грузило буде ковзати плавно, без напруги. Якщо на шляху зустрінуться водорості, кінчик різко зігнеться, в глині грузило завязнет - ви це відразу відчуєте.
6
Робіть проводку плавно, без ривків. При попаданні на край ями або на брівку ви відчуєте деякий опір.
7
Спробуйте дізнатися рельєф дна за допомогою «простукування». Закиньте вантаж, дочекайтеся його опускання на дно і зробіть 3-4 обороту котушки. Знову дочекайтеся його опускання - час від зупинки підмотки до падіння вантажу засічіть.
8
Таким чином перевірте всі дно: якщо час падіння однаково, глибина постійна. Збільшення часу говорить про збільшення глибини і навпаки.
Корисна порада
Дізнаючись поступово рельєф дна водойми, записуйте дані на плані, щоб не повторювати досліджень надалі.