Як зупинити гангрену.

Гангрена - це некроз тканин, який розвивається в результаті інфекції, порушення кровопостачання і фізичного або хімічного впливу. Вражатися можуть будь-які органи і тканини, однак найбільш поширена гангрена кінцівок.
Вам знадобиться
  • - антибіотики;
  • - вітаміни групи В;
  • - імуномодулятори;
  • - інсулін (при діабеті).
Інструкція
1
Лікування гангрени повинно проводитися під наглядом кваліфікованого фахівця. Найпоширенішою помилкою є спроба боротися з некрозом народними засобами. Хтось робить компрес з пережованого житнього хліба з сіллю, хтось - хвойні примочки, а хтось і зовсім використовує такі екзотичні способи, як прикладання до гангрени баранячої печінки або розрізаних на частини болотних жаб. Подібна терапія не тільки не допоможе, але й може нашкодити. По-перше, великий ризик проникнення інфекції, а по-друге, поки хворий зрозуміє, що лікування марно, гангрена буде лише прогресувати, отруюючи організм продуктами розпаду некротизованих тканин.
2
Багато бояться звертатися до лікаря, оскільки вважають, що ампутація кінцівки при гангрени неминуча. Насправді існує кілька методик, що дозволяють зменшити тяжкість хірургічного втручання. Іноді навіть вдається уникнути відкритої операції, правда це можливо лише в тому випадку, якщо лікування розпочато на ранній стадії.
3
Якщо причиною гангрени є порушення кровопостачання тканин, допоможе мікрохірургічну операція на судинах. Коли кровотік буде відновлений, розвиток гангрени припиниться. Лікарю залишиться лише видалити осередки некрозу.
4
Якщо причиною гангрени є інфекція, термінова ампутація неминуча. Зволікання може коштувати хворому життя. Однак навіть при успішно проведеному хірургічному лікуванні зупинити гангрену не вдасться без антибактеріальної терапії. Також може знадобитися переливання крові та плазмаферез.
5
Якщо причиною гангрени є обмороження чи опіки, без видалення некротизованих тканин також не обійтися.
6
Якщо гангрена виникла на тлі цукрового діабету, необхідно не тільки хірургічне лікування, але і корекція метаболічних порушень. Незалежно від форми захворювання хворий буде переведений на інсулін. Найімовірніше, будуть також призначені вітаміни групи В та імуномодулятори.