Як обв'язати шнур.

Обв'язування шнура гачком дозволяє швидко і ефектно декорувати трикотажні або плетені вироби. Витончена облямівка для манжет і комірів, елементи ірландського мережива («шнур бурдон»), бретелі і ремінці - ось тільки невелика область застосування цього оригінального виду рукоділля. За допомогою мотка мотузки, клубка ниток і гачка можна створити навіть цільну річ - пляжну сумку або капелюх.
Вам знадобиться
  • - шнур;
  • - ножиці;
  • - нитка по довжині шнура;
  • - гачок;
  • - голка;
  • - папір;
  • - олівець;
  • - сантиметр.
Інструкція
1
Приготуйте основу для обв'язки потрібної довжини і товщини. Залежно від щільності майбутнього виробу, ви можете використовувати кілька складених разом вовняних ниток, капронову шнур або звичайну білизняний мотузок. Нитки для обрамлення вибирайте точно в тон, щоб елементи склали цільну облямівку.
2
Спробуйте обв'язати шнур простими стовпчиками без накиду. Потренуйтеся на шматку непотрібної мотузки. Для початку прикладіть до одного кінці основи робочу нитку і проколіть шнурок в цьому місці стрижнем гачка.
3
Візьміть нитку і протягніть першу петлю через товщу мотузки. Що залишився нитяний «хвостик» складіть довгою петлею і обв'яжіть його спільно зі шнуром-основою.
4
Дійте в такій послідовності: обхопіть мотузку гачком, сформуйте нову петлю; введіть інструмент в обидві утворилися нитяні дужки і сформуйте перший стовпчик без накиду. Продовжуйте обв'язувати шнур до кінця відрізка потрібної довжини.
5
Перед вами - перший ряд стовпчиків без накиду. Залежно від вашої задумки, він може стати готової обв'язкою (ручка сумки, елемент шнура бурдон і т.д.) або основою для подальшого декору вироби. Приміром, зробіть з нього бретельку пляжного сукні (топа) або в'язаного купальника.
6
Переверніть мотузку, «одягнену» в нитяні петлі, і починайте другий ряд обв'язки. Виконуйте послідовні чергування: 2 повітряні петлі; 2 стовпчики з накидом і 1 простий стовпчик без накиду. У вас повинна вийти гарна тасьомка на щільному (але гнучкій і м'якій) каркасі.
7
Моток мотузки середнього діаметру може стати основним матеріалом для виготовлення оригінального виробу ручної роботи. Ви будете обв'язувати шнур і одночасно конструювати деталі крою. Потренуйтеся в такому рукоділлі на прикладі пляжної сумки або капелюхи. Перш за все, намалюйте викрійку вироби і виготовте паперові шаблони кожної частини.
8
Зв'яжіть з робочої нитки початкову повітряну ланцюжок невеликого розміру, потім прикладіть між нею і робочої ниткою кінець шнура. Введіть стрижень гачка в першу ланку ланцюга, захопіть нитку і протягніть нову дужку з нитки. При цьому мотузка-каркас повинна виявитися всередині обв'язки.
9
Виконайте наступну петлю, ввівши гачок у другу ланку повітряної ланцюжка. Зробіть стовпчик без накиду.
10
Продовжуйте обв'язувати шнур за зразком кроків №№ 8 і 9. Уздовж каркаса повинні пролягти дві паралельні доріжки-косички з петель - зверху і знизу.
11
Після закінчення ряду прикладіть зверху необвязанний ділянку шнура. Захопіть гачком першу петлю нижчестоящого ряду (верхня доріжка), потім оповте інструментом шнурок. Захопіть робочу нитку і виконайте черговий стовпчик.
12
Робіть обв'язку шнура по готовому зразком, проте в поточному та наступних рядах з'єднуйте ділянки основи один з одним. Одночасно формуйте виріб. Прикладайте витки мотузки до шаблону й відміряйте ділянки потрібного розміру.
13
Після невеликого тренування ви без праці сконструіруете з обв'язаного шнурка боки і ручку сумки, або ж тулію і поля капелюхи. В кінці роботи закріпіть робочу нитку в міцні вузол, обріжте і загніть кінець шнура на виворіт вироби. Закріпіть його вручну потайним швом.
Корисна порада
Щоб кінці синтетичного шнурка не розпустилися в процесі роботи, рекомендується швидко і обережно підпалити їх сірником або запальничкою.