Як намалювати олівцем море. Як намалювати пляж море поетапно.

Якщо ви зібралися малювати море, для такої роботи одного тільки синього олівця буде недостатньо. Адже водна гладь однотонна лише на перший погляд. Якщо уважно вдивитися, можна помітити на ній плями найрізноманітніших відтінків. Щоб малюнок моря вийшов якомога більш реалістичним, їх потрібно обов'язково помічати.
Вам знадобиться
  • - листок паперу
  • - простий олівець
  • - набір кольорових олівців.
Інструкція
1
Візьміть олівець твердістю 4Т або 2Т. Лист розмітьте, позначивши розміри всіх майбутніх об'єктів малюнка. Використовуючи легку лінію, позначте лінію горизонту, потім накидайте обриси островів, скель, корабля тощо.
2
Придивіться до кольору водяній гладі, яку збираєтеся зобразити. Ви повинні помітити плавний перехід одного відтінку в інший. Їх наявність залежить від деяких факторів. У першу чергу на колір впливає глибина моря на окремій ділянці: на мілині і біля берега воно буде світліше, так як колір дна додасться до кольору води. Крім того, важливий ландшафт поверхні морського дна: якщо під водою є западини або пагорби, то на водяній гладі будуть злегка помітні темні плями. Також на поверхню води можуть падати тіні хмар і хмар, особливо їх добре видно при яскравому сонці. Скелі, човен, корабель, що потрапили в «кадр», також змінюють колірну гамму моря, відкидаючи тінь.
3
Зверніть увагу також і на відстань між вами і точкою, яку збираєтеся намалювати. Вода ближче до горизонту виглядає темніше.
4
Всі ці деталі і нюанси можна розглянути навіть на картинці, фотографії або листівці, яку ви можете підібрати для срісовиванія, наприклад, в інтернеті.
5
Наносьте колір на папір, визначивши попередньо всі особливості, перераховані вище. У тому випадку, якщо для малювання використовуються олівці, пастель або воскові крейди, покрийте папір однорідними штрихами, складовими цілу мережу. Використовуйте різні відтінки і накладайте поруч штрихи різних кольорів, створюючи тим самим ілюзію їх змішування. Залишайте не заштрихованими тільки ті ділянки, що покриті відблисками.
6
Для того, щоб зображення моря вийшло більш реалістичним, намалюйте на його поверхні великі хвилі і дрібні брижі. Для цього розглядайте окремо кожне піднесення хвилі і малюйте його так само, як звичайний об'ємний об'єкт - використовуючи різні відтінки для передачі тіні, півтіні і освітлених ділянок.