Як знайти тему для дослідницької роботи.

Дослідницьку роботу потрібно починати з вибору теми. Вона повинна повною мірою відображати вашу задачу: провести самостійне наукове вишукування. Звичайно ж, ви маєте повне право спиратися на вже отриману інформацію, тобто на результати робіт, проведених іншими дослідниками в цій області, але ваші дослідження повинні бути оригінальними, а тема - актуальною.
Інструкція
1
Перегляньте перелік тем, затверджених вченою радою науково-дослідної установи або керівництвом вищого навчального закладу. Цілком можливо, що серед них попадеться та, яка вас зацікавить. При цьому звичайно необхідно врахувати, що її майже напевно вже використали ваші колеги. Тому приділіть особливу увагу наступним питанням: який оригінальний підхід слід застосувати при дослідній роботі, яке нововведення внести.
2
Почитайте раніше опубліковані роботи по цій темі. Порадьтеся з вашим науковим керівником. Може бути вам слід використовувати інші умови, інші методи вивчення та аналізу. Може бути варто розглянути проблему з оригінальною, що раніше не освітлювалася, точки зору. Пам'ятайте: ваше дослідження повинне бути самостійним, а не бути зліпком з якоїсь іншої роботи. Чим менше шаблонів, тим більше плюсів вам, як досліднику.
3
Можете вибрати абсолютно нову тему з тієї галузі науки, яка викликає у вас інтерес. Сформулюйте її або самостійно, або за допомогою наукового керівника. Попередньо ознайомтеся з базами даних, щоб випадково не проробити марну роботу і не бути звинуваченим у спробі плагіату (якщо виявиться, що ця тема давно розроблена якимось вітчизняним або закордонним вченим).
4
В цьому випадку вам доведеться буквально «йти на дотик», спираючись виключно на свої знання і досвід, причому без жодної гарантії успіху. Однак такі роботи завжди цінуються вище, ніж виконані на вже відомі теми.
5
Зрозуміло, в будь-якому випадку об'єктивно і неупереджено зважте свої можливості. Чи достатньо у вас знань для роботи саме по цій темі, чи має науково-дослідне або навчальний заклад усім необхідним обладнанням, і т.д.