Як перевиховати вуличну кішку. зробити своїми руками будинок для вуличного кота.

Щоб перетворити вуличну кішку в домашню, необхідно проявити величезне терпіння. Основні труднощі, з якими можна зіткнутися в таких випадках - це поганий стан здоров'я кішки, її лякливість або, навпаки, надмірна нахабство, неправильна соціалізація, неадекватна поведінка тощо.
Інструкція
1
У першу чергу звозите кішку у ветеринарну клініку і попросіть її обстежити. Якщо у тварини є які-небудь захворювання, необхідно якнайшвидше зайнятися лікуванням. В іншому випадку перевиховати вуличну кішку буде занадто складно. Наприклад, хвора тварина може не підпускати до себе людину, боятися дотиків, постійно ховатися або вести себе агресивно і т.п.
2
Облаштуйте будинок так, щоб у ньому було все, що потрібно кішці. Спочатку варто тримати тварину в одній кімнаті, поступово відкриваючи їй доступ в інші частини будинку, щоб кішка швидше звикла до нового житла. Поставте лотки, миску для води та їжі. Обов'язково придбайте когтеточку і привчайте до неї кішку. Бажано також купити зручний будиночок, щоб тварина могла ховатися в ньому при необхідності. Коли кішка зрозуміє, що у неї є власний куточок у вашому будинку, їй буде легше звикнути до нової оселі і до вас.
3
Не будьте нав'язливі. Якщо кішка не хоче з вами грати або уникає ласки, залиште її в спокої. Потроху балуйте тварина: давайте їй смачну їжу, цікаві іграшки тощо. Але не перестарайтеся, інакше кішка зрозуміє, що може маніпулювати вами, і її поведінка погіршиться. Ні в якому разі не бийте тварина, навіть якщо воно веде себе неналежним чином. Навпаки, демонструйте свою любов. Розмовляйте з твариною неголосно й лагідно.
4
Карайте кішку правильно. Не потрібно кричати, краще шіпіте по-котячому. Повірте, це дійсно спрацює. Якщо кішка робить щось не так, наприклад, тягає їжу зі столу, лізе у відро для сміття, рве шпалери та ін., Направляйте на неї струмінь з пульверизатора. Якщо ж вона робить це у вашу відсутність, стануть в нагоді інші методи. Відро для сміття закривайте, як і кімнати, в яких кішка влаштовує безлад. Якщо вона забирається на стіл, приклеюйте до його поверхні двосторонній скотч. Відвадити тварина допоможе і сік цитрусових: кішки не переносять його запах.